AMICAL UEFANTASTIC !

27.08.2017 18:58

Duminica , 27 august 2017 , de la ora 11.00 , la Baza Sportiva "BSP Arena " din Bucuresti , echipa pregatita de Georgescu Gabriel a disputat un meci amical impotriva celor de la Pronostic Sportiv, echipa condusa de experimentatul Petre Marin .

Pe parcursul a 3 reprize de cate 20 de minute , MFC Ploiesti a facut fata cu brio experimentatilor jucatori ai echipei adverse precum Petre Marin , Mirel Radoi , Sorin Ghionea , Sorin Paraschiv , Stelian Stancu , Gigel Coman , Cosmin Stegaru sau iulian Mamele  . La finalul primelor 20 de minute , MFC Ploiesti conducea cu 4-2 , primul care a marcat pentru MFC a fost Piciu Gabriel ,celelate 3 goluri fiind marcate de Rosu Madalin , golgheterul zilei ! Dupa repriza a doua , scorul a devenit egal 7-7 , golurile echipei noastre fiind marcate de acelasi Rosu Madalin , urmand ca in repriza a treia , din echipei MFC-ului sa faca parte si Mirel Radoi , Sorin Ghionea si Stelian Stancu , insa acestia s-au vazut invinsi,la final cu scorul de 12-10 .

Lotul deplasat la Bucuresti : Serban Mihai , Schiopu Cristian ( portari ) , Nastase Gabriel , Jipa Ionut, Ivan Irinel , Rosu Madalin , Georgescu Gabriel si Piciu Gabriel ( jucatori de camp ) .