ANTZ INVINGE MFC PLOIESTI !

30.03.2016 22:22

Miercuri , 30.03.2016 , MFC Ploiesti a intalnit in etapa a doua a Play Off-ului Ligii de Amatori,din cadrul Campionatului de Minifotbal din prahova, echipa Antz, pentru a doua oara in acest sezon, dupa ce in tur,scorul a fost 6-1,marcatorului echipei noastre fiind Horne Alin.

MFC Ploiesti stia ca va avea un meci greu,ceea ce s-a si vazut pe teren,tinand cont de primele 20 de minute ale partidei,atunci cand ambele echipe s-au intrecut in ratari dupa ce au facut un joc de tatonare in primele 10 minute. Cei care au avut prima ocazie mare a meciului ,dar si cea mai importanta a primei reprize au fost cei de la MFC Ploiesti prin mijlocasul Popa Leonard,care a scapat singur cu portarul advers insa a trimis mingea in bara ,nereusind sa deschida scorul,ceea ce a facut,ca scorul pauzei sa fie 0-0,asta dupa ce si cei de la Antz au avut 2 ocazii uriase,scoase de portarul Serban Mihai ! In repriza a doua,ambele echipe au iesit la joc in incercarea de castiga cele 3 puncte puse in joc,iar cei care au deschis scorul au fost cei de la Antz dintr-o lovitura libera executata bine de Cristi Puiulet,scorul devenind astfel 1-0 ! Dupa foarte multe incercari,MFC Ploiesti reuseste sa inscrie un gol norocos,dupa ce sutul expediat de fundasul Miu Sebastian il loveste pe Arnautu Bogdan in fata portii si mingea intra in poarta,astfel MFC Ploiesti egaleaza ,dar in ultima faza a meciului ,Antz inchide tabela,la 2-1 dupa o greseala colectiva in aparea echipei noastre !