CHEDRA TAX INVINGE MFC PLOIESTI !

17.10.2016 13:00

Duminica, 16.10.2016, in cadrul etapei cu numarul 8 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a intalnit una din cele mai bune echipe ale campionatului , Chedra Tax , echipa care a invins cu scorul de 7-1 la capatul unui meci dominat in totalitate de acestia ! MFC Ploiesti a rezistat doar 9 minute , iar dupa ce Chedra a deschis scorul,acestia au mai inscris de 2 ori pana la pauza, stabilind scorul pauzei 3-0 ! In repriza a doua, jocul nu tocmai bun al echipei noastre le-a permis in continuare celor de la Chedra sa mai inscrie de 4 ori , insa MFC Ploiesti a reusit sa inscrie golul de onoare prin Enciu Ionut in ultimile minute de joc .

Dupa acest meci, MFC Ploiesti ramane in continuare pe locul 10, cu 8 puncte , in timp ce Chedra se afla la egalitate de puncte cu Gloria MFC , diferenta dintre cele 2 echipe fiind facuta de golaverajul mai bun al celor de la Gloria !