DUȘ RECE IN ETAPA 17 !

24.02.2016 22:39

In etapa cu numarul 17 a Ligii de Amatori,organizata de Campionatul de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a fost invinsa de o echipa care se zbate  la jumatatea clasamentului si care joaca " de placere " fara sa aiba vreun obiectiv,insa in timpul meciului se fac presiuni asupra arbitrilor la orice intrare mai serioasa,asa cum este in fotbal,si se numeste Atletico Ploiesti,insa nu acesta este motivul infrangerii suferite de echipa noastra, ci organizarea mult mai buna a echipei adverse!

In lipsa a 3 jucatori de baza si anume Cristi Vlad, Alin Horne si cel care nu a apucat inca sa debuteze,Florin Ghica, MFC Ploiesti a inceput jocul bine,primele 15 minute fiind un joc de lupta intre cele 2 echipe,iar singurul gol al reprizei a fost inscris dintr-o neatentie a fundasilor nostri,iar atacantul echipei Atletico a profitat de acest lucru si l-a invins pe portarul Serban ! In repriza a doua MFC Ploiesti a iesit la joc,insa cum astazi nu le-a iesit mai nimic, nu au reusit nici macar sa inscrie golul egalizator si cei care au inscris au fost tot cei de la Atletico ,scorul final fiind 0-5 !

MFC PLOIESTI - ATLETICO PLOIESTI 0-5(0-1)

MFC repriza 1: Serban Mihai - Jipa Ionut , Ionescu Daniel - Popa Leonard, Ivan Irinel - Arnautu Bogdan

MFC repriza 2 :Serban Mihai - Miu Sebastian , Dobrescu Sorin - Popa Leoanrd - Arnautu Bogdan, Georgescu Gabriel

Antrenor : Georgescu Gabriel

Cartonase galbene : Popa Loenard

MAI MULTE POZE IN SECTIUNEA GALERIE FOTO => ETAPA 17: MFC PLOIESTI - ATLETICO 0-5(0-1) , POZELE AU FOST FACUTE DE CATRE NIGHT STUDIO, IN PERSOANA LUI LAURENTIU DUMA,CARUIA II MULTUMIM PE ACEASTA CALE!