INFRANGERE RUSINOASA !

25.09.2016 22:35

Duminica , in cadrul etapei cu numarul 5 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a fost invinsa de Magic Fotbal MFC, echipa care pana in aceasta etapa nu a cunoscut gustul victoriei !

Echipa noastra a inceput meciul foarte slab , iar dupa doar 5 minute s-au vazut condusi datorita unui gol inscris din interiorul careului ,pe coltul scurt al portarului nostru. Dupa alte 6 minute, cei de la Magic Fotbal au mai inscris o data, iar misiunea echipei noastre devenea din ce in ce mai grea , gol care a stabilit si scorul pauzei , la 2-0 ! Reveniti dupa pauza , hotarati sa intoarca rezultatul , MFC Ploiesti primeste lovitura chiar in minutul 21,printr-un gol inscris de la jumatate terenului , lasandu-l fara reactie pe portarul nostru . De aici pana la scorul final de 6-0 nu a mai fost decat un pas , MFC Ploiesti reusind sa puna probleme echipei adverse insa portarul lor a scos imparabil toate suturile trimise de echipa noastra !