MFC PLOIESTI - COPACABANA STARS 6-1(4-1).GEORGESCU , ENE SI NASTASE - MARCATORII MECIULUI !

30.10.2016 21:14

Duminca , 30.10.2016 , de la ora 17.40 , pe terenul 2 al Complexului Sportiv Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiesti a intanit-o in cadrul etapei cu numarul 10 pe echipa "brazilienilor" de la Copacabana Stars , o echipa cu multa experienta la nivelul Ligii A !

Prima repriza a debutat bine pentru echipa noastra , care dupa cateva minute de tatonare la mijlocul terenului , Georgescu Gabriel inscrie cu calcaiul in minutul 7 , ramanand  singur cu portarul advers dupa o pasa venita de la fundasul Nastase Gabriel . Meciul a continuat prin dominarea echipei noastre si in minutul 8,Ene Ovidiu  dubleaza avantajul echipei sale printr-un sut la coltul lung din interiorul careului , fiind urmat de Nastase Gabriel care a inscris printr-un sut de la distanta in minutul 15. Desi au marcat si cei de la Copcabana in minutul 13, Georgescu Gabriel reuseste dubla in minutul 17,astfel stabilind si scorul pauzei 4-1 pentru echipa sa !  In repriza a doua , MFC Ploiesti a incercat sa faca un joc de asteptare incercand sa puncteze doar pe contraatac , lucru reusit in minutele 25 si 40 de Ene Ovidu,respectiv Nastase Gabriel . La capatul acestui joc , Georgescu , Ene si Nastase au marcat cate o dubla , ducand astfel echipa pe locul 9 , acumuland 11 puncte. Pentru echipa noastra urmeaza meciul impotriva celor de la Sky Falcons , in timp ce Copcabana o va intalni in etapa 11 pe Magic Fotbal MFC !