MFC PLOIESTI DEPASESTE TOYOTA SI URCA PE PRIMUL LOC DUPA 3 ETAPE!

22.09.2015 23:47

Marti,de la ora 21.30, MFC Ploiesti a intalnit echipa Toyota Ploiesti intr-un meci care a contat pentru etapa 3 a Ligii de Amatori a campionatului LMF Prahova! Daca MFC Ploiesti venea dupa un parcurs bun,cu 2 vicotrii in primele 2 meciuri,de cealata parte,adversara de astazi Toyota Ploiesti venea dupa o victorie si o infrangere in primele 2 meciuri ale campionatului.

MFC Ploiesti a inceput meciul bine,fiind foarte bine organizati,reusind si primul gol al meciului prin decarul echipei noastre Popa Leonard dintr-o lovitura libera executata impecabil,la coltul lung,lasand portarul advers fara reactive. Jocul bun al echipei noastre a continuat si dupa marcarea primului gol, marcand golul 2 prin Georgescu Gabriel care in 3 meciuri a inscribe de 3 ori,scorul la pauza fiind 0-2 . Dupa pauza Jipa Ionut si Horne Alin au marcat fiecare cate un gol,aduncad  o oarecare liniste antrenorul Georgescu Gabriel,scorul fiind 0-4,insa pe final cei de la Toyota au reusit sa inscribe de 2 ori ,scorul final fiind 2-4!

MFC PLOIESTI PE PRIMUL LOC DUPA 3 ETAPE !

Transferurile facute de Georgescu Gabriel pentru sezonul 2015-2016,s-au dovedit a fi reusite,4 din cei 6 jucatori adusi reusind sa inscribe in primele 3 etape,acestia fiind : Bojoaga Theodor ( 2 goluri-etapa 1 si 1 gol -etapa 2) ,Arnautu Bogdan (1 gol –etapa 1 si 2 goluri-etapa 2) , Paraschiv Ionut (1 gol –etapa 2) si Horne Alin ( 1 gol –etapa 3).

TOYOTA PLOIESTI – MFC PLOIESTI 2-4(0-2)

MFC,repriza I : 77. Serban – 4. Jipa,8.Horne(9.Ionescu) – 10.Popa,28 Ivan – 3.Arnautu(7.Georgescu)

MFC, repriza II : 77. Serban – 4.Jipa,9.Ionescu(8.Horne) – 28.Ivan,3.Arnautu(10.Popa) – 7.Georgescu. Antrenor : Georgescu Gabriel

Au marcat : Au marcat:Popa Leonard , Georgescu Gabriel , Horne Alin si Jipa Ionut

Au lipsti : Bojoaga,Paraschiv,Miu

Mai multe poze in sectiunea GALERIE FOTO=> ETAPA 3 :TOYOTA PLOIESTI – MFC PLOIESTI 2-4(0-2)