MFC PLOIESTI INVINSA DE LIDERUL POGAL ! G. PAUN GOL LA DEBUT !

27.04.2016 22:13

MFC Ploiesti pierde meciul impotriva liderului Pogal cu scorul de 10-5,golurile echipei noastre fiind inscrie de Georgian Paun (2), Florin Ghica (2) si Popa Leonard ! Daca meciul a inceput bine pt ploiesteni,Georgian Paun reusind sa inscrie la prima atingere a mingiei , la doar 2 minute diferenta, fundasul Jipa Ionut greseste o pasa simpla si  scorul se face 1-1,iar la urmatoarea faza ,dupa o noua greseala in aparare,Pogal trece in avantaj ,scorul devenind 2-1. Dupa cateva minute de tatonare la mijlocul terenul,cei care au inscris ,au fost tot cei de la Pogal,ducand scorul la 3-1. Momentul critic al meciului a fost la scorul de 3-1,atunci cand arbitrul Achimescu Andrei a refuzat sa acorde penalty la o interventie cu mana ,in careu, a unui jucator de la Pogal si in timp e antrenorul echipei noastre,protesta vehement,fiind la un pas de a fi trimis in tribuna, Pogal a inscris golul 4. Nu a fost singura greseala a arbitrului,care la o intrare curata a lui Jipa Ionut ,la mijlocul terenului, Achimescu a vazut fault,fiind impresionat de strigatul celor de la Pogal,protestand pe seama acestor faze "nevazute" de arbitru, antrenorul echipei noastre a vazut cartonasul galben. Pana la pauza, Ghica Florin a mai inscris de 2 ori,iar scorul pauzei a fost 5-3.  In repriza a doua , greselile s-au tinut in lant, in apararea MFC -ului ,iar dupa cateva minute scroul devenise 7-4, Georgian Paun a mai inscris o data,aratandu-si clasa,iar cand mai aveam 2 goluri de recuperat , Pogal a facut imediat 10-5 ,scor cu care  echipa noastra s-a vazut invinsa!

Dupa acest meci, MFC Ploiesti iese din lupta pentru locul 1, ramanand in joc pentru locurile 2 si 3, locuri care le asigura promovarea jucatorilor antrenati de Gabriel Georgescu !