MFC PLOIESTI INVINSA DE PETROLUL 95 !

03.04.2017 19:05

Duminica, in cadrul etapei cu numarul 25 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , la Baza Sportiva Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiesti a intalnit echipa vecina de clasament , Petrolul 95 intr-un meci care,desi a fost dominat in totalitate de echipa noastra , a scos-o drept castigatoare pe echipa celor de la Petrolul 95 !

Dupa un inceput bun de meci in care am reusit sa deschidem scorul prin Pirvu Bogdan in minutul 2 , le-am dat ocazia si celor de la Petrolul 95 sa ne egaleze si la cateva minute am reusit sa trecem din nou in avantaj datorita golului marcat de Nastase Gabriel , glogheterul echipei noastre . Intrati la pauza cu scorul de 2-1 , echipa pregatita de Georgescu Gabriel a trebuit sa isi faca jocul astfel incat la final sa plece cu cele 3 puncte puse in joc, lucru care nu s-a intamplat deoarece la doar cateva minute dupa reluarea jocului , experiementatul Sandu Valentin reuseste sa isi duca echipa in avantaj dupa marcarea a doua goluri , ambele fiind marcate de langa Pirvu Bogdan ,acesta din urma fiind schimbat imediat .Pana la finalul meciului pentru echipa noastra a mai marcat Nastase Gabriel in timp ce pentru oaspete au mai marcat Ghita si Carbujaru, stabilind scorul final 5-3 !