MFC PLOIESTI LA A CINCEA VICTORIE CONSECUTIVA! GEORGESCU, BOJOAGA ,IVAN SI HORNE,MARCATORII MECIULUI DE AZI!

13.10.2015 22:12

Marti seara,de la ora 20.40, pe terenul Complexului de la Ana Maria Pop din Ploiesti, MFC Ploiesti a intalnit, intr-un meci care a contat pentru etapa cu numarul 6 a Campionatului de Minifotbal din Prahova, Divizia de Amatori, echipa Friends, meciul fiind castigat de echipa noastra,cu scorul de 8-5 ,care a reusit a cincea victorie consecutiva!

Meciul a inceput bine pentru MFC Ploiesti care la prima ocazie a reusit sa inscrie prin Bojoaga Theodor cu un sut imparabil din afara careului direct in vinclul portii,dupa doar cateva minute Georgescu Gabriel reusea sa dubleze avantajul echipei sale cu un gol extraordinar direct din corner,iar pe fondul unui joc bun facut de MFC Ploiesti,acestia au reusit sa inscrie si al treilea gol chiar inainte de finalul primei reprize prin Ivan Irinel ,scorul pauzei fiind 3-0.

In repriza a doua, cei de la MFC Ploiesti s-au relaxat si doar in cateva minute s-au vazut egalati de cei de la Friends,scorul devenind 3-3. Desi nimeni nu se mai astepta , la jumatatea reprizei Horne Alin s-a adus echipa in avantaj si ce a urmat a fost placut pentru spectatorii de pe margine care au venit sa sustina cele 2 echipe. Georgescu Gabriel a reusit sa inscrie pentru a doua oara cu un gol simplu,trecand mingea printre picioarele portarului advers ,Bojoaga Theodor a adus linistea echipei sale cu un sut cu spitul din afara careului de 7 metri,scorul devenind 6-3,profitand de relaxarea celor de la MFC Ploiesti si de cateva greseli in aparare, jucatorii echipei Friends au reusit sa reduca din diferenta marcand de 2 ori,spre finalul reprizei Ivan Irinel a reusit un gol superb de la 14-15 metri lateral dreapta la coltul lung,lasand portarul fara nici o reactie ,iar Georgescu Gabriel a reusit hattrick-ul chiar in ultima faza cu o lovitura de cap la coltul lung,scorul final fiind 8-5!

Asadar dupa acest meci,MFC Ploiesti a ajuns la 5 victorii consecutive,fiind singura echipa care nu a pierdut nici macar un meci si a revenit pe locul 1 in clasamentul Diviziei de Amatori in timp ce Georgescu Gabriel a devenit golgheterul echipei cu 6 goluri in 5 meciuri,urmat de Bojoaga Theodor cu 5 goluri si Ivan Irinel cu 4 goluri.

MFC PLOIESTI - FRIENDS 8-5 (3-0)

MFC Ploiesti ,repriza 1 : 77.Serban - 3.Ionescu (18.Miu),28.Ivan - 24.Bojoaga,10.Popa(8.Horne) - 7.Georgescu

MFC Ploiesti, repriza 2 : 77.Serban - 18.Miu ,8.Horne - 24.Bojoaga,28.Ivan(10.Popa)- 7.Georgescu(3.Ionescu)

Au marcat : Georgescu Gabriel (3) , Bojoaga Theodor (2), Ivan Irinel (2) si Horne Alin.

Antrenor ; Georgescu Gabriel

Arbitru ; Florescu Ionut

Obesrvator : Ionescu Mihail

Omul meciului: Georgescu Gabriel

Mai multe poze de la meci in sectiunea GALERIE FOTO => ETAPA 6; MFC PLOIESTI - FIRENDS 8-5(3-0)