MFC PLOIESTI LA UN PAS DE FINALA CUPEI LMF !

29.06.2016 23:19

Miercuri,29.06.2016,de la ora 21.40, pe terenul 1 al Complexului Sportiv Ana Maria Pop din Ploiesti , in cadrul optimilor Cupei LMF a Ligii de Amatori,editia 2015-2016, MFC Ploiesti a intalnit-o pe Energy Ploiesti, echipa de care a trecut cu scorul de 5-2 !

Prima repriza nu a inceput asa cum trebuia pentru echipa noastra si ne-am vazut condusi cu scorul de 2-0,dupa doar 10 minute de joc,insa, am reusit sa reducem din diferenta prin Georgian Paun ,care dupa mai multe ratari,a reusit totusi sa il invinga pe portarul advers dupa o pasa venita de la fundasul Gabriel Nastase,iar scorul pauzei a fost 2-1 ! Intrati in repriza a doua hotarati sa intoarca rezultatul, baietii pregatiti de Georgescu Gabriel au fost mult mai concentrati la joc,iar dupa cateva minute de la reluarea jocului, Gabriel "Belo" Nastase a reusit sa egaleze la 2 . Vazand pofta de joc a lui Nastase, antrenorul echipei a hotarat sa il treaca pe acesta pe pozitia de mijlocas,iar Ghica Florin a trecut fundas alaturi de Jipa , schimbare care se pare ca a dat roade si dupa care Nastase a reusit dubla ,iar cu 5 minute inainte de final, Georgian Paun a mai inscris de 2 ori,ducandu-i astfel pe cei de la MFC Ploiesti in semifinale,acolo unde o va intalni pe Old Boys Baicoi,echipa care in aceasta seara a tecut de Antz cu scorul de 3-1 dupa penalty-uri. Felicitari baietilor pentru daruire si pentru modul in care au luptat pana in ultimul minut !