MFC PLOIESTI - MFC DEDEMAN 5-5 ( 5-7 , D.P ) - AMICAL

03.08.2017 00:42

Miercuri , de la ora 20,30 , MFC Ploiesti a intalnit in cel de al treilea amical al verii , echipa reprezentativa a judetului Prahova la Campionatul Final al Firmelor si Institutiilor Publice Piatra Neamt , MFC Dedeman  . Pe parcursul a 3 reprize de cate 20 de minute, biaetii pregatiti de Georgescu Gabriel , pe de o parte si Rosu Madalin , de cealalta parte , s-au intrecut in goluri , ocazii si ratari monumentale . Daca prima repriza a fost dominata clar de Dedeman , terminandu-se cu scorul de 3-0 , dupa pauza MFC Ploiesti a reusit sa intoarca scorul , gratie golurilor marcate de Cristian Mihaita , Marius Anghel , Bojoaga Theodor si Nastase Gabriel ! In cea de a treia repriza , Dedeman a mai inscris de 2 ori , in timp ce , egalitatea a fost stabilita in ultimul minut de atacantul cu numarul 7 , Georgescu Gabriel .

Dupa cele 60 de minute de joc, antrenorii si jucatorii celor 2 echipe au decis sa se joace la penalty si astfel echipa noastra a fost invinsa cu scorul de 2-0 dupa ce Marius Anghel si Nastase Gabriel au ratat loviturile de departajare .