MFC PLOIESTI RAMANE IN LUPTA PENTRU TITLU!

25.11.2015 22:08

Miercuri seara,de la ora 20.40,in cadrul etapei cu numarul 12 a Campionatului de Minifotbal din Prahova, Liga de Amatori,MFC Ploiesti a dat piept cu echipa de pe locul 18, BBE Ploiesti, in fata a 3 suporteri infocati,care sustin echipa neconditionat si carora le dedicam aceasta victorie! Inaintea fluierului de start, cele doua echipa au tinut un moment de reculegere in semn de respect fata de victimele tragicului eveniment din clubul Colectiv din Bucuresti!

Partida a inceput bine pentru MFC Ploiesti,care,in ciuda unui gazon alunecos,a reusit sa deschida scorul printr-un sut de la distanta trimis de Ivan Irinel,insa atacantul Geogrescu Gabriel a reusit sa inscrie si el,pe fondul unei dominari clare a echipei sale,scoul pauzei fiind 2-0! In a doua repriza , incercand sa reduca din avantaj BBE Ploiesti s-a aruncat in ataca,lasand spatii foarte mari in aparare , Ivan Irinel,Popa Leonard, Georgescu Gabriel si Miu Sebastian,ratand pe rand ocazii de unu la unu cu portarul,insa cel care a reusit primul sa inscrie in a doua repriza a fost tot Georgescu Gabriel,cu un sut din afara careului printre picioarele portarului advers si la doar cateva minute Ivan Irinel inchizand tabela , la scorul de 4-0! De mentionat este si faptul ca, antrenorul Georgescu Gabriel a avut la dispozitie astazi un lot de 6 jucatori din cei 11,lipsind motivat Horne Alin,Toader Sergiu si Ionescu Daniel,urmati de Bojoaga Theodor si Arnautu Bogdan accidentati. Astfel dupa acest meci, MFC Ploiesti ramane in lupta pentru titlu ,facand 25 de puncte si ajungand astfel la a 8  victorie in cele 12 etape jucate !

MFC PLOIESTI - BBE PLOIESTI 4-0 (2-0)

MFC-Prima repriza : 77. Serban Mihai - 4. jipa Ionut , 18. Miu Sebastian - 28. Ivan irinel,10. Popa Leonard -7.Georgescu Gabriel

MFC -Repriza a doua: 77. Serban Mihai - 4. jipa Ionut , 18. Miu Sebastian - 28. Ivan irinel,10. Popa Leonard -7.Georgescu Gabriel

Au marcat : Georgescu Gabriel (2)si Ivan Irinel(2)

Arbitrii : Bebe Zahiu si Ionut Florescu

Mai multe poze in sectiunea GALERIE FOTO => MFC PLOIESTI - BBE PLOIESTI 4-0(2-0)