MFC PLOIESTI - SYSTEMBAU 1-2 !

09.06.2017 17:58

Miercuri , in cadrul etapei cu numarul 2 a Cupei LMF Prahova , editia 2017 , pe terenul 2 al bazei sportive "Kiru Sport" , MFC Ploiesti a intalnit-o pe SystemBau Ploiesti, ocupanta locului 4 in clasamentul Ligii A de Minifotbal din Prahova , la capatul unui meci in care echipa noastra s-a vazut invinsa cu scorul de 2-1.

Desi partida a inceput bine pentru MFC Ploiesti, acestia dominand prima repriza , dar reusind sa inscrie abia in minutul 19 , gratie golului marcate de Draghici Emilian , dupa pauza , SystemBau a egalat dupa o greseala la jumatatea terenului , iar la cateva minute, acestia au trecut in avantaj marcand dintr-o faza fixa . Pana la capat echipa noastra a ratat nenumarate ocazii, iar in ultimile  7 minute de joc au fost aproape de egalare, desi au jucat cu un om in minus, dupa eliminarea lui Anghel Bogdan !