O NOUA INFRANGERE PENTRU MFC PLOIESTI!

09.10.2016 23:12

Duminica,de la ora 18.30, in cadrul etapei cu numarul 7 a Ligii A de Minifotbal din Prahova,MFC Ploiesti a intalnit-o pe ACU Ploiesti , intr-un meci la finalul caruia gazdele s-au impus cu scorul de 3-1,scorul pauzei fiind 2-0!

Meciul nu a inceput asa cum trebuia pentru echipa noastra,iar dupa 8 minute de tatonare la jumatatea terenului , experienta celor de la ACU a facut ca scorul sa devina 1-0 printr-un sut de la distanta. Dupa 5 minute ,acestia si-au dublat avantajul printr-un nou sut de la distanta,acesta fiind si scorul pauzei,2-0! In repriza a doua,MFC-ul a inceput mai bine si dupa 5 minute de joc, Jipa Florin reduce din avantaj,iar cand jocul echipei noastre mergea mai bine,ratand din toate pozitiile , cei care au reusit sa inscrie au fost cei de la ACU,stabilind scorul final , 3-1 , iar MFC Ploiesti semneaza o noua infrangere ,urmand ca in etapa a 8a sa intalneasca echipa Chedra Tax ,campioana sezonului trecut!