PETROLUL 95 - MFC PLOIESTI 7-4 (4-2) !

24.10.2016 20:52

Duminica, 23.10.2016 , de la ora 15.50 , MFC Ploiesti a intalnit-o pe echipa Petrolul 95, echipa care pana in aceasta etapa a avut un parcrus destul de bun , lucru care s-a vazut si in acest meci,deoarece , cei care au deschis scorul au fost cei de la MFC Ploiesti , prin Ivan Irinel dupa o pasa venita din partea dreapta de la Georgescu Gabriel ,insa pana la pauza, experienta celor de la Petrolul 95 s-a vazut, iar acestia au inscris de 4 ori ,stabilind scorul pauzei 4-2 , al doilea gol al echipei noastre fiind marcat de Nastase Gabriel ! In repriza a doua MFC Ploiesti a incercat sa atace si sa intoarca rezultatul ,insa cei de la Petrolul 95 au lovit pe contraatac si scorul final a fost 7-4 !

Pentru MFC Ploiesti urmeaza meciul impotriva celor de la Copacabana Stars , la fel ca si Petrolul 95 , o echipa cu experinta la nivelul Ligii A de minifotbal din Prahova !