VICTORIE CU SYSTEMBAU !

27.02.2017 01:37

Duminica, 26 februarie 2017 , in cadrul etapei cu numarul 21 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , MFC Ploiesti a intalnit echipa SystemBau Ploiesti , castigatoare fiind echipa gazda cu scorul de 7-2 !

Dupa un inceput bun de partida in care dupa doar 2 minute de joc , Paun Georgian inscrie cu un sut de la 12 metri lateral dreapta , meciul parea sa fie castigat de MFC , dar desi Anghel Bogdan dublase avantajul echipei sale in minutul 13, SystemBau a egalat in minutul 18 , urmand ca schimbarile facute in ultimile 5 minute de joc sa aduca echipa noastra in avataj datorita golului marcat de Pirvu Bogdan dupa o pase venita din partea lui Georgescu Gabriel . Desi au intrat la pauza cu un avantaj minim de un gol , MFC Ploiesti a continuat sa atace si dominand repriza secunda au reusit sa inscrie de inca 4 ori , de 3 ori prin Paun , iar cel care a inchis tabela de marcaj la scorul de 7-2 a fost Georgescu Gabriel care a inscris un gol norocos in poarta celor de la SystemBau !