Ştiri

09.01.2016 12:00
                     Actualul team-manager al echipei Petrolul Ploiesti, Cristian Nicolae Vlad, este nascut in Boldesti-Scaieni,pe 18 februarie 1977, si-a facut debutul in Liga 1 , pentru Petrolul Ploiesti pe data de 17 mai 1997,la un meci impotriva celor de la FC Brasov,castigat de ploiesteni cu scorul de 4-2. Cristi Vlad a trecut pe la echipele : Petrolul Ploiesti, Petrolistul Boldesti, Dinamo Bucuresti , Otelul Galati, FC Arges, Gloria Bistrita, Ceahlaul Piatra Neamt , Unirea Urziceni si Astra Girgiu ! Are in palmares titlul de campion cu Dinamo Bucuresti si 2 Cupe ale Romaniei , promovarea echipei Astra Ploiesti din Liga III in Liga II si promnovarea Petrolului Ploiesti din Liga II in Liga I ,in sezonul 2010-2011. Cel mai recent trofeu castigat de el,este Cupa Romaniei cu Petrolul Ploiesti din anul 2013,atunci cand a condus echipa ploiesteana de pe banca tehnica , impotriva celor de la CFR Cluj !
                   In aceasta iarna,antrenorul echipei MFC Ploiesti,Georgescu Gabriel, l-a convins pe Cristi Vlad sa revina in iarba si sa imbrace tricoul echipei noastre,aducand astfel un plus de valoare echipei, lucru care ne va ajuta in indeplinirea obiectivului si anume promovarea in Liga B ! El va purta tricoul cu numarul 8 si va evolua pe postul de mijlocas !
                    Bine ai venit, Cristi !

07.01.2016 00:54

Echipa MFC Ploiesti ureaza un calduros "LA MULTI ANI" tuturor celor care poarta numele de Ion,Ioana,Ionut,Oana si in mod special fundasului echipei noastre, Jipa Ionut Valentin ,sanatate,fericire,implinirea tuturor dorintelor,cat mai multe realizari in viata si in cariera sportiva !

31.12.2015 13:08

MFC PLOIESTI va ureaza un calduros " La multi ani ",multa sanatate , un an nou fericit si cat mai multe realizari alaturi de cei dragi si totodata multumeste pentru sprijinul acordat pe toata perioada anului,atat colaboratorilor nostrii cat si suporterilor echipei si nu in ultimul rand jucatorilor echipei noastre !

24.12.2015 20:23

MFC Ploiești vă urează ”Sărbători fericite!”, mulțumindu-vă, totodată, pentru susținerea arătată și în acest an. Să aveţi parte de sănătate şi multe bucurii!

Crăciun fericit!

23.12.2015 18:06

Dupa ultima victorie,cea din etapa 15,impotriva celor de la Referee Team,scor 10-2, MFC Ploiesti profita oarecum de pasii gresiti facuti de adversarele directe in lupta pentru titlu si anume Club Valea Autoserv Ursu, invinsa de Petrolul 92 cu scorul de 3-2 si Albesti MFC,invinsa de Toyota Ploiesti cu scorul de 5-3 si reuseste astfel sa fie la 5 puncte de locul 2 si la 8 puncte de locul 1,ceea ce nu ar fi o diferenta mare de punct,in conditiile in care punctele se vor injumatatii datorita sistemului play-off - play-out !

La finalul anului 2015,MFC Ploiesti termina pe locul 5 cu 9 victorii, 2 egaluri si 4 infrangeri, la o distanta de 5 puncte fata de locul 2,Merlin si la 8 puncte fata de locul 1 ,Bucov United. Cu aceasta ocazie,conducerea echipei,formata din presedintele Ivan Irinel Constantin si antrenorul Georgescu Theodor Gabriel,tine sa multumeasca jucatorilor pentru devotament,implicarea si daruirea de care acestia au dat dovada pe durata intregului sezon competitional !

MFC Ploiesti multumeste de asemenea colaboratorilor si sustinatorilor echipei ,va ureaza un an nou fericit alaturi de cei dragi si va asteptam sa ne fiti alaturi si in noul an !

14.12.2015 22:31

Luni seara,de la ora 20.40,in cadrul ultimului meci al anului 2015,care a contat pentru etapa cu numarul 15 a Ligii de Amatori din Campionatul de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a intalnit echipa arbitrilor, Referee Team !

Inaintea fluierului de start ,antrenorul Georgescu Gabriel si-a adunat jucatorii in jurul sau,pe care a reusit sa ii motiveze si sa ii tina concentrati pe tot parcursul meciului,desi era ultimul meci inainte de vacanta ! MFC Ploiesti a reusit sa deschida scorul la prima ocazie prin atacantul Arnautu Bogdan ,care pana la pauza a mai reusit sa inscrie de 2 ori,fiind urmat de Georgescu Gabriel si Horne Alin,ultimii doi intrati pe finalul primei reprize ,dar care au stabilit scorul pauzei la un 5-0 sec in favoarea echipei lor ! In repriza a doua,jucatorii MFC-ului au dat dovada de caracter si au aratat aceiasi pofta de joc,reusind sa inscrie de 5 ori si in repriza secunda,marcatorii reprizei secunde fiind Arnautu Bogdan,Ivan Irinel de 2 ori,Horne Alin si Miu Sebastian,iar echipa arbitrilor a reusit sa inscrie de 2 ori pe fondul unei relaxari a celor care au dominat meciul de la fluierul de start pana la fluierul final !

Dupa aceasta victorie,MFC Ploiesti face 29 de puncte ,intrand in vacanta cu un golaveraj de 60 de goluri date si 41 primite,avand dupa 15 etape : 9 victorii,2 egaluri si 4 infrangeri ! Campionatul de Minfitobal din Prahova intra in vacanta pana la inceputul lunii martie 2016,insa MFC Ploiesti incepe seria meciurilor amicale inca de la inceputul lunii februarie,urmand sa fie anuntati si adversarii !

Cu cateva zile inaintea intrarii in noul anu, presedintele Ivan Irinel si antrenorul Georgescu Gabriel ,multumesc jucatorilor echipei noastre,care au dat dovada de caracter pe tot parcursul anului,multi dintre ei venind sa joace chiar si accidentati pentru aceasta echipa si ducand greul ori de cate ori a fost nevoie ca echipa sa aiba de castigat si sa lupte in toate meciurile pentru cele 3 puncte puse in joc ! Totodata echipa MFC Ploiesti multumeste tuturor persoanelor care au fost si vor fi in continuare alaturi de echipa noastra,care ne-au sustinut financiar ,indiferent de suma si care ne-au oferit echipamente de cea mai buna calitatea pentru ca aceasta echipa sa lupte pentru castigarea campionatului  si nu in ultimul rand,multumim celor 3 suporteri ai echipei noastre care au sustinut echipa in toate cele 15 meciuri disputate pe parcusul anului 2015 si ii asteptam in numar cat mai mare la meciurile echipei MFC Ploiesti din anul 2016 !

MFC PLOIESTI - REFEREE TEAM 10-2(5-0)

MFC,repriza 1 : Serban Mihai - Ionescu Daniel , Miu Sebastian - Popa Leonard , Ivan Irinel(Horne Alin) - Arnautu Bogdan(Georgescu Gabriel)

MFC,repriza 2 : Serban Mihai - ionescu Dnaiel , Miu Sebastian -  Ivan Irinel(Popa Leonard) , Horne Alin - Georgescu Gabriel (Arnautu Bogdan)

Antrenor : Georgescu Gabriel

Marcatori : Arnautu Bogdan (4), Ivan irinel(2), Horne Alin(2), Miu Sebastian si Georgescu Gabriel

Mai multe poze in sectiunea Etapa 15: MFC PLOIESTI - REFEREE TEAM 10-2(5-0)

13.12.2015 19:27

Maine,de la ora 20.40, Liga de Minifotbal din Prahova, a programat in cadrul etapei cu numarul 15 ,meciul dintre MFC Ploiesti si Refree Team ,care se va disputa pe terenul 1 al Complexului Sportiv Ana Maria Pop din Ploiesti !

MFC Ploiesti a ajuns pe locul 6 in clasamentul Ligii de Amatori ,cu 26 de puncte,dupa ce nu a reusit sa castige in ultimile 3 etape si din 9 puncte puse in joc a obtinut doar 1 punct,etapa trecuta,impotriva celor de la Club Valea,dar spera sa castige in ultimul meci al anului si sa intre in vacanta de pe o pozitie care sa ii tina cat mai aproape de podium! De cealalata parte, Refree Team se afla pe locul 12,cu 13 puncte acumulate si in mod normal nu ar trebui sa puna probleme baietilor antrenati de Georgescu Gabriel !Etapa trecuta,echipa arbitrilor a fost invinsa cu scorul de 9-6 de catre ocupanta locului Bucov United!

08.12.2015 23:11

Marti seara,de la ora 21.30, pe terenul Complexului Sportiv Ana Maria Pop din Ploiesti, in cadrul etapei cu numarul 14 a Ligii de Amatori din Campionatul de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a intalnit ocupanta locului 2, Club Valea Autoserv Ursu ! De mentionat este si faptul ca inaintea acestui meci au fost si ceva tensiuni intre cele 2 echipe,deoarece, cei de la Club Valea au contestat dreptul de joc al noului trasferat, Ghica Florin pe motiv ca acesta ar fi jucat in acest sezon la alte 2 echipe din campionat, Bucov United si MFC Chimistul,insa lucrurile s-au lamurit intr-un final si meciul s-a disputat in conditii normale!

Antrenorul celor de la MFC Ploiesti, Georgescu Gabriel,a avut la dispozitie un lot valoros,absentii acestui meci fiind Horne Alin si Jipa Ionut,insa acesta a trimis in teren cea mai buna echipa,dupa cum urmeaza : Serban Mihai in poarta, fundasii Miu Sebastian si Ionescu Daniel , mijlocasii Bojoaga Theodor si Popa Leonard,iar in atac a fost Arnautu Bogdan,cel care a reusit sa inscrie de 2 ori in aceasta seara ! Prima repriza a inceput bine pentru ploiesteni,care dupa cateva minute de joc echilibrat au reusit sa deschida scorul prin Bojoaga Theodor ,dupa un corner exacutat bine de Popa Leonard,urmand ca mai apoi, Arnautu Bogdan sa inscrie din pozitie de unu la unu cu portarul advers,trimitand mingea in poarta pe langa acesta. La ultima faza a primei repriza, Club Valea a reusit sa reduca din avantaj dupa o greseala in apararea MFC-ului,scorul pauzei fiind 1-2 !

In repriza a doua, MFC Ploiesti a inceput mai slab,permitand celor de la Valea sa domine inceputul de repriza,reusind chiar sa egaleze ,insa cei care au trecut in avantaj au fost tot ploiestenii,prin golul lui Arnautu Bogdan,dupa o executie frumoasa a lui Ivan Irinel,intrat dupa pauza ! Scorul devenise 2-3 si parea ca se indreapta spre o noua victorie a MFC-ului,insa cu cateva minute inainte de fluierul final al meciului,o neintelegere in aparearea echipei celor de la MFC Ploiesti a facut ca scorul final sa fie 3-3,astfel derby-ul etapei 14 terminandu-se indecis,ambele echipe obtinand un punct important in clasament,care va conta la finalul turului,atunci cand se va trece la sistemul play off - play out , iar  punctele acumulate se vor injumatati !

CLUB VALEA - MFC PLOIESTI 3-3 (1-2)

MFC,repriza 1 : Serban - Ionescu , Miu - Bojoaga,Popa - Arnautu

MFC,repriza 2 : Serban - Ionescu(Popa) , Miu - Bojoaga, Ivan - Arnautu ( Georgescu)

Au marcat ; Bojoaga Theodor si Arnautu Bogdan(2)

Au arbitrat : Bebe Zahiu si Razvan Dincuta

Mai multe poze in sectiunea : ETAPA 14: CLUB VALEA - MFC PLOIESTI 3-3(1-2)

07.12.2015 15:40

Marti seara, de la ora 21.20, Liga de Minifotbal din Prahova a programat un meci important, care conteaza pentru etapa 14 a Ligi de Amatori si se va disputa pe terenul Complexului Sportiv Ana Maria Pop,terenul 1, intre echipele Club Valea si MFC Ploiesti !

Daca MFC Ploiesti vine dupa 2 infrangeri drastice suferite in ultima perioada,scor 5-2 cu Bucov United si impotriva celor de la Antz,scor 6-1,baietii antrenati de Georgescu Gabriel au ocazia sa arata ca pot mai mult si ca merita sa ramana pe podiumul ligii ! De cealalata parte, Club Valea vine dupa o infrnagere impotriva celor de la Bucov United,scor  5-3 si dupa o victorie in etapa 13,impotriva echipei Pogal Almax ,scor 2-1,echipa care a fost invina cu acelasi scor si de MFC Ploiesti !

06.12.2015 12:07

Desi baietii antrenati de Georgescu Gabriel,au pierdut ultimile doua meciuri jucate,impotriva celor de la Bucov,scor 5-2 si impotriva celor de la Antz,scor 6-1,au ramas la 3 puncte de podium,cu mentiunea ca echipa de pe locul 3,Bucov United are 3 meciuri pe care nu le-a disputat si cea de pe locul 4 , Albesti MFC,are 2 meciuri pe care nu le-a disputat pana la aceasta ora. Astfel,dupa cele 2 infrangeri suferite,MFC Ploiesti a ajuns pe locul 5 cu 25 de puncte,fiind urmata de Energy,locul 6 cu 24 de puncte si Pogal Almax,24 de puncte in 11 meciuri !