Ştiri

02.12.2015 21:16

Miercuri seara, MFC Ploiesti a intalnit echipa Antz,meci care trebuia sa se dispute in etapa a 8a,dar din cauza faptului ca Eagles s-a retras,meciul s-a amanat si locul a fost cedat celor de la Antz. La capatul unui meci slab,poate cel mai slab meci al echipei MFC Ploiesti de la infiintare,acestia s-au vazut condusi la pauza cu 4-0 ,urmand ca scorul final sa fie 6-1. Pentru echipa noastra a marcat Horne Alin !

02.12.2015 19:09

Aseara pe terenul 1 al Complexului Sportiv Ana Maria Pop, MFC Ploiesti a intalnit echipa care joaca cel mai bun fotbal al Ligii de Amatori, Bucov United. Daca prima repriza a inceput bine pentru MFC Ploiesti si la doar cateva minute de la inceperea meciului,Arnautu Bogdan a inscris din pozitie de unu la unu cu portarul advers ,apoi meciul a fost dominat pana la capat de echipa Bucov United care a avut nenumarate ocazii,reusind la un moment dat sa intoarca scorul de la 1-0 la 1-2,in doar cateva momente,iar in ultimul minut al primei reprize, atacantul Georgescu Gabriel a reusit "specialitatea casei " un gol direct din corner,stabilind scorul pauzei 2-2.

In a doua repriza,MFC Ploiesti s-a vazut dominata ,nereusind sa puna prea multe probleme echipei adverse,insa Georgescu,Ivan, Horne si Arnautu au ratat ocazii uriase din pozitii de unu la unu,insa datorita jocului bun facut de United Bucov,acestia s-au distanta pe tabela,scorul final fiind 2-5,astfel ca MFC Ploiesti a ajuns la a 3 a infrangere in 12 meciuri.

In alta ordine de idei,MFC Ploiesti intalneste astazi de la ora 20.00 in restanta din etapa 8,echipa Antz,care ii inlocuieste pe cei de la Eagles.

29.11.2015 15:18

Marti,de Ziua Nationala a Romaniei, Liga de Minifotbal din Prahova a programat in cadrul etapei numarul 13,un derby al Ligii de Amatori care se va disputa pe terenul 1 al Complexului Sportiv Ana Maria Pop ,cu incepere de la ora 20.00, intre echipele Bucov United - MFC Ploiesti !

Pe de o parte, MFC Ploiesti este echipa care are cea mai buna aparare din campionat,cu 25 de goluri primite in 11 meciuri jucate si care a acumulat 25 de puncte avand pana acum 8 victorii, 1 egal si 2 infrangeri , reusind sa marcheze 44 de goluri,dintre care 12 au fost marcate de golgheterul echipei, Georgescu Gabriel ! MFC Ploiesti vine dupa o victorie categorica impotriva celor de la BBE Ploiesti,scor 4-0,meci care s-a disputat pe un teren alunecos,pe care cu greu se putea controla mingea!

De cealalata parte,adversara de marti a celor de la MFC Ploiesti, Bucov United are un parcurs bun in campionat,jucand doar 9 meciuri dintre care 8 victorii si 1 egal,acumuland 25 de puncte ,marcand de 67 de ori si primind 29 de goluri! Cei de la Bucov United vin dupa o victorie in derby-ul etapei 12,impotriva celor de la Club Valea,cu scorul de 5-3. De precizat este si faptul ca in lotul echipei Bucov United se afla si fotbalistul Georgian Paun(30 de ani) care a jucat in Liga 1 din Romania pe la echipe precum Astra Giurgiu, CSMS Iasi , FC Brasov si Dinamo Bucuresti !

Pana acum,cele doua echipa s-au mai intalnit de 2 ori in sezonul 2014-2015,atunci cand Bucov United a castigat ambele meciuri scor 5-1 in tur , marcatorul echipei noastre fiind Simion Valentin si in retur cu scorul de 4-3,marcatorii echipei noastre fiind Ivan Irinel (2) si Georgescu Gabriel!

24.11.2015 20:40 T2 - Ana Maria Pop Iredan United   MFC Lupisorii
24.11.2015 20:40 T1 - Ana Maria Pop Merlin 1 - 3 Antz (Eagles)

25.11.2015 22:08

Miercuri seara,de la ora 20.40,in cadrul etapei cu numarul 12 a Campionatului de Minifotbal din Prahova, Liga de Amatori,MFC Ploiesti a dat piept cu echipa de pe locul 18, BBE Ploiesti, in fata a 3 suporteri infocati,care sustin echipa neconditionat si carora le dedicam aceasta victorie! Inaintea fluierului de start, cele doua echipa au tinut un moment de reculegere in semn de respect fata de victimele tragicului eveniment din clubul Colectiv din Bucuresti!

Partida a inceput bine pentru MFC Ploiesti,care,in ciuda unui gazon alunecos,a reusit sa deschida scorul printr-un sut de la distanta trimis de Ivan Irinel,insa atacantul Geogrescu Gabriel a reusit sa inscrie si el,pe fondul unei dominari clare a echipei sale,scoul pauzei fiind 2-0! In a doua repriza , incercand sa reduca din avantaj BBE Ploiesti s-a aruncat in ataca,lasand spatii foarte mari in aparare , Ivan Irinel,Popa Leonard, Georgescu Gabriel si Miu Sebastian,ratand pe rand ocazii de unu la unu cu portarul,insa cel care a reusit primul sa inscrie in a doua repriza a fost tot Georgescu Gabriel,cu un sut din afara careului printre picioarele portarului advers si la doar cateva minute Ivan Irinel inchizand tabela , la scorul de 4-0! De mentionat este si faptul ca, antrenorul Georgescu Gabriel a avut la dispozitie astazi un lot de 6 jucatori din cei 11,lipsind motivat Horne Alin,Toader Sergiu si Ionescu Daniel,urmati de Bojoaga Theodor si Arnautu Bogdan accidentati. Astfel dupa acest meci, MFC Ploiesti ramane in lupta pentru titlu ,facand 25 de puncte si ajungand astfel la a 8  victorie in cele 12 etape jucate !

MFC PLOIESTI - BBE PLOIESTI 4-0 (2-0)

MFC-Prima repriza : 77. Serban Mihai - 4. jipa Ionut , 18. Miu Sebastian - 28. Ivan irinel,10. Popa Leonard -7.Georgescu Gabriel

MFC -Repriza a doua: 77. Serban Mihai - 4. jipa Ionut , 18. Miu Sebastian - 28. Ivan irinel,10. Popa Leonard -7.Georgescu Gabriel

Au marcat : Georgescu Gabriel (2)si Ivan Irinel(2)

Arbitrii : Bebe Zahiu si Ionut Florescu

Mai multe poze in sectiunea GALERIE FOTO => MFC PLOIESTI - BBE PLOIESTI 4-0(2-0)

22.11.2015 14:07

Miercuri,25.11.2015,ora 20.40,in cadrul etapei 12 a Campionatului de Minifotbal din Prahova,Liga de Amatori,MFC Ploiesti intalneste pentru prima data echipa BBE Ploiesti.

MFC Ploiesti pleaca favorita in acest meci,datorita jocului bun practicat,insa nu le va fi usor,deoarece BBE Ploiesti se lupta sa iasa din subsolul clasamentului, acolo unde ocupa locul 18 cu doar 6 puncte,in comparatie cu MFC Ploiesti care ocupa locul 4 cu 22 de puncte si care tinteste prima pozitie a clasamentului ! In acest meci,atacantii echipei MFC Ploiesti pot inscrie de foarte multe ori deoarece , BBE Ploiesti are a doua cea mai slaba aparare din campionat cu 62 de goluri primite,dupa Referee Team care au 64 de goluri primite!

Alte meciuri ale etapei 12 :

23.11.2015 19:20 T1 - Ana Maria Pop Atletico Ploiesti   Romelcon
23.11.2015 20:00 T1 - Ana Maria Pop MFC Chimistul   Friends
23.11.2015 21:20 T1 - Ana Maria Pop Referee Team   Energy
24.11.2015 20:00 T1 - Ana Maria Pop WiBo Ploiesti   Petrolul 92
24.11.2015 20:40 T1 - Ana Maria Pop Merlin   Antz (Eagles)

17.11.2015 20:40 T1 - Ana Maria Pop Petrolul 92 10 - 5 MFC Chimistul
17.11.2015 21:20 T1 - Ana Maria Pop Toyota Ploiesti 1 - 4 Club Valea Ursu Autoserv

17.11.2015 21:44

Marti seara,pe terenul 1 al Complexului Ana Maria Pop din Ploiesti, in cadrul etapei 11 a Campionatului de Minifotbal din Prahova,Liga de Amatori, MFC Ploiesti a intalnit echipa cu cel mai bun atac din campionat,clasata pe locul 7, Energy!

Prima repriza a inceput destul de tare,ambele echipe jucand putin peste limita regulamentului , cu intrari dure ,insa echipa mai tehnica si anume MFC Ploiesti a reusit sa deschida scorul prin Horne Alin cu un sut deviat din apropierea mijlocului terenului. Dupa doar cateva minute, golgheterul celor de la MFC Ploiesti,Georgescu Gabriel, reuseste sa dubleze avantajul echipei sale dupa un triunghi de pase excelent facut,mingea plecand de la Popa Leonard in stanga la Arnautu Bogdan care a pasat in fata portii pentru Georgescu Gabriel,acesta din urma marcand fara sa stea pe ganduri. Cu cateva minute inainte de pauza,Energy a reusit sa reduca din avantaj,inscriind un gol norocos,scorul pauzei fiind 1-2!

Startul reprizei secunde i-a gasit pe cei de la Energy mult mai motivati,insa Arnautu Bogdan  face 3-1 pentru MFC Ploiesti,in urma unui sut simplu printre picioarele portarului advers,care urma sa anunte o repriza cu mult fotbal care se va juca pana in ultimul minut fara sa aiba o castigatoare stabilita dinaintea fluierului final! Energy a inceput sa joace mult mai urat decat o facuse pana atunci,dar totusi au reusit sa inscrie printr-un sut pe coltul lung al portarului Serban Mihai,urmand ca la cateva minute, fundasul Jipa Ionut sa faca hent in careu si Energy a reusit sa aduca egalitatea pe tabela din penalty,3-3,dar cei de la Energy au mai inscris o data si au trecut in avantaj,4-3! Intrat cu 7 minute inainte de final,tocmai ca sa forteze atacul echipei sale,Georgescu Gabriel reuseste sa inscrie printr-un sut superb ,care se duce sub bara,scorul devenind 4-4! MFC Ploiesti a avut ocazie de a trece in avantaj cu 10 secunde inainte de final,insa Georgescu Gabriel a ratat din pozitie de unu la unu cu fundasul advers dupa ce mingea l-a sarit pe portar.

Dupa acest meci,MFC Ploiesti face 22 de puncte,ramane cu cea mai buna aparare cu 25 de goluri,iar Energy face 18 puncte ramanand cu cel mai bun atac,cu 68 de goluri marcate!

ENERGY - MFC PLOIESTI 4-4 ( 1-2)

MFC PLOIESTI , repriza1 : 77. Serban Mihai - 4. Jipa Ionut ,18.Miu Sebastian  - 10.Popa Leonard, 28.Ivan Irinel - 8.Horne Alin(3.Arnautu Bogdan)

MFC PLOIESTI , repriza2 : 77. Serban Mihai - 4.Jipa Ionut, 9.Ionescu Daniel(18.Miu Sebastian) - 28.Ivan Irinel ,3.Arnautu Bogdan(8.Honre Alin) - 7.Georgescu Gabriel

Au marcat : Horne Alin, Arnautu Bogdan si Georgescu Gabriel (2)

Antrenor : Georgescu Gabriel

Mai multe poze in sectiunea GALERIE FOTO => ENERGY - MFC PLOIESTI 4-4(1-3)

15.11.2015 19:03

Marti,17.11.2015,ora 20.00 , in cadrul etapei cu numarul 11 a Capionatului de Minifotbal din Prahova, Liga de Amatori, MFC Ploiesti intalneste pentru prima data echipa nou infiintata Energy!

MFC Ploiesti se afla in acest moment pe locul 5 in clasamentul Ligii de Amatori,datorita rezultatelor bune pe care le-a obtinut in cele 10 etape si anume : 7 victorii ,2 infrangeri si un meci amanat,care urmeaza sa fie reprogramat ! Echipa antrenata de Gabriel Georgescu are ca obiectiv castigarea campionatului si implicit promovarea in Liga B,lucru care ii face pe jucatorii celor de la MFC Ploiesti sa fie concentrati meci de meci,incercand sa obtina victorii,fara a face pasi gresiti ! MFC Ploiesti se bate la campionat cu ocupantele locurilor 1-6,adica : Merlin, Albest MFC ,Club Valea Autoserv Ursu, Bucov United si Pogal Almax. Dintre aceste 5 echipe,MFC Ploiesti a invins campioana sezonului trecut,Pogal Almax(locul 6) cu scorul de 2-1 si a fost invinsa cu scorul de 3-2 de Albesti MFC(locul 2), iar cu celelalte echipe urmeaza sa joace in etapele viitoare!

Adversa de marti a celor de la MFC Ploiesti, Energy, este o echipa nou infiintata, in acest moment clasata pe locul 7 cu 17 puncte acumulate,avand 5 victorii,2 egaluri si 3 infrangeri in primele 10 etape, cu un golaveraj de 64 de goluri marcate si 44 de goluri primite,avand astfel cel mai bun atac din campionat ! Tinand cont de faptul ca Energy are cel mai bun atac din campionat(64 de goluri marcate) si MFC Ploiesti cea mai buna aparare(21 de goluri primite),se anunta a fi un spectacol fotbalistic pe cinste,care merita a fi urmarit de cat mai multi suporteri!

12.11.2015 21:20