Ştiri

28.10.2015 13:57

Conducerea tehnica si jucatorii echipei  MFC Ploiesti ii ureaza presedintelui si jucatorului echipei noastre,Ivan Constantin Irinel, un calduros " LA MULTI ANI ",sanatate,fericire,implinirea tuturor dorintelor,cat mai multe realizari in viata si cat mai multe goluri in tricoul echipei noastre,cu ocazia implinirii varstei de 21 de ani ! El este la echipa noastra inca de la inceput,atat ca presedinte de club cat si ca jucator,iar pana in acest moment are 22 de meciuri jucate si 19 goluri marcate,iar in sezonul 2014-2015, el a fost al doilea golgheter al echipei cu 15 goluri marcate !

27.10.2015 18:29

Desi astazi de la ora 20.00 MFC Ploiesti trebuia sa intalneasca ultima clasata,Eagles,cu cateva ore inaintea inceperii meciului,cei de la Eagles au anuntat ca nu se vor prezenta. Dupa acesta decizie,meciul urmeaza sa se joace la o data stabilita de Liga de Minifotbal sau in cazul in care echipa Eagles nu se va prezenta meciurile urmatoare,MFC Ploiesti sa castige meciul cu 3-0 prin neprezentare!

25.10.2015 14:21

Marti,27.10.2015,de la ora 20.00 ,in etapa cu numarul 8 a Campionatului de Minifotbal din Prahova, Liga de Amatori,sezonul 2015-2016, MFC Ploiesti intalneste pe teren propriu echipa de pe ultimul loc , Eagles ,intr-un meci  care se anunta a fi unul cu mule goluri tinand cont de faptul ca cei de la MFC inscriu multe goluri pe meci ,30 de goluri marcate in 7 etape,in timp ce Eagles a primit 50 de goluri in primele 7 etape !

MFC Ploiesti a fost invinsa etapa trecuta de cei de la Albesti MFC cu scorul de 3-2 dupa ce au condus cu 2-0,datorita golurilor marcate de Bojoaga si Toader,insa pana atunci au fost neinvinsi,avand 6 victorii din tot atatea meciuri. Pana in acest moment cei de la MFC Ploiesti se afla pe locul 1,cu 18 puncte acumulate si cu un golaveraj de 30 de goluri marcate si 15 primite !

De cealalta parte,adversara celor de la MFC Ploiesti , Eagles, vine dupa o infrangere la scor,18-2 cu Bucov United si este de asteptat ca ei sa-si joace sansele in acest meci,incercand sa castige pentru prima data in acest sezon. Eagles se afla pe ultimul loc in clasamentul Ligii de Amatori ,avand un golaveraj de 12 goluri marcate si 50 primite!

Asadar in acest meci se vor intalni prima echipa din clasament ,MFC Ploiesti cu ultima clasata, Eagles. Se anunta a fi un meci cu foarte multe goluri si cu mult spectacol,va asteptam marti,27.10.2015 sa sustineti MFC Ploiesti !

24.10.2015 21:19

Dupa ce in etapa cu numarul 7,MFC Ploiesti a fost invinsa de Albesti MFC,la capatul unui meci spectaculos cu o intoarcere de scor de partea celor de la Albesti care au revenit de la 2-0 si au castigat meciul cu 3-2,astfel MFC Ploiesti fiind invasa pentru prima data in acest sezon al Ligii de Amatori a Campionatului Ligii de Minifotbal din Prahova,sezon 2015-2016!

20.10.2015 20:40 T1 - Ana Maria Pop Toyota Ploiesti 4 - 7 Merlin
20.10.2015 21:20 T1 - Ana Maria Pop MFC Chimistul 2 - 4 Club Valea Ursu Autoserv

19.10.2015 23:16

Luni seara, de la 21.30, MFC Ploiesti a intalnit in cel mai greu meci de pana acum,echipa de pe locul 3,Albesti MFC,o echipa noua dar care a pus probleme serioase echipei din Ploisti,provocandu-le acestora prima infrangere dupa 6 etape !

Prima repriza a fost dominata total de ploiesteni,acestia marcand pentru prima data dupa 12 minute prin fundasul Sergiu Toader un gol norocos cu capul dupa o greseala in lant a celor de la Albesti si dupa cateva minute Theodor Bojoaga a reusit sa inscrie direct din corner,aceasta lovitura devenind "specialitatea casei " la jucatorii antrenati de Georgescu Gabriel,care in meciul trecut a inscrie si el printr-o executie asemanatoare,asadar scorul pauzei a fost 0-2!

In repriza a doua,cei de la MFC Ploiesti au intrat foarte relaxati si parca nimic nu le mai iesea,tocmai de aceea cei de la Albesti au resuti sa intoarca scorul de la 0-2 la 3-2 in doar cateva minute,desi la scorul de 2-2 ,Georgescu,Arnautu si Toader au avut cate o ocazie uriasa .

INFO

* Pentru MFC Ploiesti vine prima infrangere in acest campionat dupa 6 victorii consecutive,insa acestia raman pe primul loc,avand in continuare 18 puncte.

* Liga de Minifotbal din Prahova a hotarat ca din etapa cu numarul 7 ,toate meciurile Ligii de Amatori,din acest sezon, sa fie arbitrate de cate 2 arbitrii datorita faptului ca toate echipele s-au intarit si campionatul a devenit foarte puternic,chiar mai puternic decat Liga B ,acolo unde sunt doar 12 echipe,in comparatie cu Liga de Amatori,unde sunt 20 de echipe!

ALBESTI MFC - MFC PLOIESTI 3-2(0-2)

MFC,prima repriza : 1. Horne - 4.Jipa(9.Ionescu),8.Toader - 24.Bojoaga ,28.Ivan(10.Popa) - 3.Arnautu(7.Georgescu)

MFC,repriza a doua : 1.Horne - 9.Ionescu  (4.Jipa),8.Toader - 24.Bojoaga ,28. Ivan(10.Popa) - 7. Georgescu (3.Arnautu)

Au marcat : Toader Sergiu si Bojoaga Theodor

Antrenor : Georgescu Gabriel

Arbitrii : Razvan Dincuta, Bogdan Zahiu

Observator : Ionescu Mihail

Mai multe poze in sectiunea ETAPA 7 : ALBESTI MFC - MFC PLOIESTI

18.10.2015 18:50

Luni, 19.10.2015 de la ora 21.30 , MFC Ploiesti intalneste echipa de pe locul 3,Albesti MFC, intr-un meci care conteaza pentru etapa cu numarul 7 a Campionatului de Minifotbal din Prahova, Liga de Amatori,sezonul 2015-2016.

Daca pana in etapa 7, MFC Ploiesti a avut un program accesibil,singura echipa care a pus cat de cat probleme echipei noastre a fost campioana sezonul 2014-2015,Pogal Almax,se pare ca de acum inainte MFC Ploiesti incepe sa dea peste echipele tari ale campionatului,prima fiind Albesti MFC. MFC Ploiesti vine dupa un parcurs bun de campionat avand 6 victorii din tot atatea posibile si fiind pe primul loc inca din prima etapa si pana cum,cu maxim de puncte. Echipa noastra a invins pe rand echipele: MFC Chimistul , Wibo Ploiesti, Toyota Ploiesti, Pogal Almax, Peluza 2 si Friends.

De partea cealalta, Albesti MFC,este o echipa noua,dar care a pus probleme tuturor echipelor pe care le-a intalnit in primele 6 etape,ceea ce se vede si in clasamentul la zi al Ligii de Amatori,acolo unde cei de la Albesti ocupa locul 3 cu 13 puncte,reusind 4 victorii impotriva echipelor Romelcom,MFC Lupisorii,BBE Ploiesti si un egal cu Energy,scor 3-3,meciul din etapa 1,impotriva celor de la Eagles fiind amanat! Au marcat 22 de goluri si au primit doar 9 goluri ,avand a doua cea mai buna aparare a campionatului.

In alta ordine de idei, MFC Ploiesti a castigat cu scorul de 3-0 meciul impotriva celor de la Peluza 2,meci care trebuie sa se dispute in etapa a 5 a,deoarece,echipa adversa s-a retras din campionatul Ligii de Amatori,toate meciurile fiind castigat cu 3-0 de adversarii acesteia!

13.10.2015 22:12

Marti seara,de la ora 20.40, pe terenul Complexului de la Ana Maria Pop din Ploiesti, MFC Ploiesti a intalnit, intr-un meci care a contat pentru etapa cu numarul 6 a Campionatului de Minifotbal din Prahova, Divizia de Amatori, echipa Friends, meciul fiind castigat de echipa noastra,cu scorul de 8-5 ,care a reusit a cincea victorie consecutiva!

Meciul a inceput bine pentru MFC Ploiesti care la prima ocazie a reusit sa inscrie prin Bojoaga Theodor cu un sut imparabil din afara careului direct in vinclul portii,dupa doar cateva minute Georgescu Gabriel reusea sa dubleze avantajul echipei sale cu un gol extraordinar direct din corner,iar pe fondul unui joc bun facut de MFC Ploiesti,acestia au reusit sa inscrie si al treilea gol chiar inainte de finalul primei reprize prin Ivan Irinel ,scorul pauzei fiind 3-0.

In repriza a doua, cei de la MFC Ploiesti s-au relaxat si doar in cateva minute s-au vazut egalati de cei de la Friends,scorul devenind 3-3. Desi nimeni nu se mai astepta , la jumatatea reprizei Horne Alin s-a adus echipa in avantaj si ce a urmat a fost placut pentru spectatorii de pe margine care au venit sa sustina cele 2 echipe. Georgescu Gabriel a reusit sa inscrie pentru a doua oara cu un gol simplu,trecand mingea printre picioarele portarului advers ,Bojoaga Theodor a adus linistea echipei sale cu un sut cu spitul din afara careului de 7 metri,scorul devenind 6-3,profitand de relaxarea celor de la MFC Ploiesti si de cateva greseli in aparare, jucatorii echipei Friends au reusit sa reduca din diferenta marcand de 2 ori,spre finalul reprizei Ivan Irinel a reusit un gol superb de la 14-15 metri lateral dreapta la coltul lung,lasand portarul fara nici o reactie ,iar Georgescu Gabriel a reusit hattrick-ul chiar in ultima faza cu o lovitura de cap la coltul lung,scorul final fiind 8-5!

Asadar dupa acest meci,MFC Ploiesti a ajuns la 5 victorii consecutive,fiind singura echipa care nu a pierdut nici macar un meci si a revenit pe locul 1 in clasamentul Diviziei de Amatori in timp ce Georgescu Gabriel a devenit golgheterul echipei cu 6 goluri in 5 meciuri,urmat de Bojoaga Theodor cu 5 goluri si Ivan Irinel cu 4 goluri.

MFC PLOIESTI - FRIENDS 8-5 (3-0)

MFC Ploiesti ,repriza 1 : 77.Serban - 3.Ionescu (18.Miu),28.Ivan - 24.Bojoaga,10.Popa(8.Horne) - 7.Georgescu

MFC Ploiesti, repriza 2 : 77.Serban - 18.Miu ,8.Horne - 24.Bojoaga,28.Ivan(10.Popa)- 7.Georgescu(3.Ionescu)

Au marcat : Georgescu Gabriel (3) , Bojoaga Theodor (2), Ivan Irinel (2) si Horne Alin.

Antrenor ; Georgescu Gabriel

Arbitru ; Florescu Ionut

Obesrvator : Ionescu Mihail

Omul meciului: Georgescu Gabriel

Mai multe poze de la meci in sectiunea GALERIE FOTO => ETAPA 6; MFC PLOIESTI - FIRENDS 8-5(3-0)

10.10.2015 15:59

Dupa o pauza fortata de o saptamana a celor de la MFC Ploiesti care nu au jucat meciul impotriva echipei Peluza 2 , incepand de saptamana viitoare MFC Ploiesti isi va relua programul obisnuit de meciuri saptamanale,astfel ca ,marti 13.10.2015 ,de la ora 20.40, intalneste echipa Friends intr-un meci care conteaza pentru etapa cu numarul 6 a Campionatului Ligii de Minifotbal Prahova!

MFC Ploiesti vine dupa 4 victorii consecutive cu maxim de puncte (12) fiind clasata in acest moment pe locul 2, la egalitate de puncte cu locul 1,Merlin,insa acestia au un meci un in plus fata de cei de la MFC! MFC Ploiesti a inceput campionatul bine obtinand 4 victorii in primele 4 etape ,reusind sa invinga pe rand : MFC Chimistul 5-1 , Wibo Ploiesti 6-3 , Toyota Ploiesti 4-2 si campiona sezonului trecut Pogal Almax cu scorul de 2-1 la capatul unui meci extraordinar facut de baietii antrenati de Georgescu Gabriel!

Echipa Friends,este o echipa debutanta in campionatul LMF ,jucand pana acum 5 meciuri oficiale ,avand 3 victorii imptriva echipelor : Romelcom 5-4,MFC Lupisorii 5-1 si BBE Ploiesti 11-3  si 2 infrangeri in meciurile cu echipele : Energy 6-7 si Bucov United 5-6,  reusind sa stranga 9 puncte si se afla pe locul 5 !

MFC PLOIESTI CEA MAI BUNA APARARE DUPA 5 ETAPE

Startul bun de campionat al echipei MFC Ploiesti se vede si in clasamentul Divizie de Amatori a Campionatului de Minifotbal din Prahova,nu numai prin faptul ca are maxim de puncte in 4 meciuri ci si prin faptul ca are cea mai buna aparare ,cu 7 goluri si 17 marcate!

10.10.2015 13:41

Desi meciul  Peluza 2 - MFC Ploiesti , nu s-a jucat pentru ca cei de la Peluza 2 s-au retras din campionat, MFC Ploiesti a ramas totusi la egalitate de puncte cu echipa de pe primul loc,Merlin,cu 12 puncte,insa cei de la MFC au un joc mai putin.Asadar,meciul urmator sunt sanse mari ca MFC Ploiesti sa revina pe primul loc,acolo unde isi doreste sa ramana pana la finalul campionatului!

04.10.2015 19:43

MFC Ploiesti trebuia sa intalneasca in etapa numarul 5 a Campionatului Ligii de Minifotbal(LMF) din Prahova,echipa Peluza 2,insa meciul s-a anulat deoarece ,Peluza 2 s-a retras din campionat datorita parcursului slab de campionat ,3 infrangeri in 3 meciuri!