Ştiri

02.10.2015 17:46

MFC Ploiesti a reusit sa stranga dupa 4 etape maximul de puncte reusind sa invinga pe rand, MFC Chimistul (etapa 1,scor 5-1), Wibo Ploiesti ( etapa 2, scor  6-3), Toyota Ploiesti ( etapa 3,scor 4-2) si campioana sezonului 2014-2015,Pogal Almax(etapa 4,scor 2-1),fiind pana acum SINGURA  echipa cu 4 victorii in 4 etape ! Speram ca echipa noastra sa joace in continuare la fel de bine si la sfarsitul campionatului sa se afle pe aceiasi pozitie in clasament ca si acum! Multumim pentru acest start bun de campionat antrenorului Georgescu Gabriel,marcatorilor din etapele 1-4 si anume : Bojoaga Theodor(3 goluri),Arnautu Bogdan(3),Georgescu Gabriel(3) , Horne Alin(2), Ivan Irinel (2) , Paraschiv Ionut(1) ,Jipa Ionut (1) , Popa Leonard(1) si Toader Sergiu (1), totodata multumim si fundasilor echipei noastre: Ionescu Daniel,Jipa Ionut, Miu Sebastian si Toader Sergiu pentru faptul ca avem CEA MAI BUNA APARARE DUPA 4 etape,reusind sa primim doar 7 goluri si nu in ultimul rand portarilor echipei noastre Serban Mihai si Horne Alin,care au avut interventii salvatoare in toate cele 4 partide jucate!

29.09.2015 21:50

In etapa numarul 4  a campionatului de Minifotbal din Prahova, Liga de Amatori, MFC Ploiesti a castigat derby-ul impotriva campioanei din  sezonul trecut,Pogal Almax cu scorul de 2-1.

MFC Ploiesti a inceput meciul slab desi pana la jumatatea primei reprize meciul a fost unul echilibrat cu ocazii la ambele porti ,iar in urma unei greseli in aparare s-a vazut condusa cu scorul de 0-1,acesta fiind si scorul pauzei. In a doua repriza , MFC Ploiesti a dominat meciul  si pana in minutul 35 scorul a ramas 1-0 pentru cei de la Pogal datorita formei de zile mari in care s-a aflat portarul nostru, Serban Mihai . Datorita inspiratiei antrenorului Georgescu Gabriel , jucatorul Horne Alin a fost aruncat in lupta in minutul 35 si la prima ocazie a egalat,scorul fiind 1-1 ,insa meciul nu s-a terminat aici si nou-venitul fundas Toader Sergiu a inscris in ultima faza a meciului,astfel MFC Ploiesti castiga derby-ul etapei 4 cu scorul de 2-1 si ramane pe primul loc,ajungand la 4 victorii din tot atatea posibile!

TOADER SERGIU , ULTIMUL VENIT - GOL LA DEBUT!

Ultimul fundas venit la echipa, de la ACS IanySport Ploiesti a inscris la debutul sau pentru MFC Ploiesti !

MFC PLOIESTI - POGAL ALMAX 2-1(0-1)

MFC PLOIESTI,repriza 1 : 77. Serban - 4 Jipa , 8.Horne ( Toader) - 24. Bojoaga , 11. Paraschiv(10.Popa) - 3.Arnautu

MFC PLOIESTI,repriza 2 : 77.Serban - 18.Miu(4.Jipa) , 0.Toader - 24.Bojoaga , 10.Popa(11.Paraschiv) - 3 Arnautu (8.Horne)

Au marcat : Toader Sergiu  si Horne Alin

Cartonas galben : Toader Sergiu si Popa Leonard

Antrenor : Georgescu Gabriel

28.09.2015 20:47
Aceasta stema a fost facuta de jucatorul nostru Alin Horne caruia ii multumim pe aceasta cale !

27.09.2015 13:26

MFC Ploiesti intalneste marti,29.09.2015 de la ora 20.40 ,pe terenul complexului Ana Maria Pop, castigatoarea sezonului 2014-2015,Pogal Almax! Pe de o parte MFC Ploiesti vine dupa 3 victorii consecutive in primele 3 etape,fiind clasata pe locul 1 in clasamentul Ligii de Amatori a Campionatului Ligii de Minifotbal din Prahova ,iar de cealalata parte,echipa Pogal Almax ,vine dupa 2 victorii in primele 2 etape, in etapa 3,meciul impotriva celor de la Bucov United a fost amanat.

MFC Ploiesti a mai intalnit echipa Pogal Almax in sezonul 2014-2015 de 4 ori,reusind o singura data sa castige,in tu cu scorul de 3-0,celelalte meciuri fiind pierdute de MFC cu scorurile : 1-6 , 7-13 si 0-6,ultimile 2 rezultate in Cupa Diviziei de Amatori,editia 2014-2015! MFC Ploiesti pregateste revansa ,tinand cont de forma buna prin care trece ,in acest meci obiectivul fiind ca si in restul meciurilor : CASTIGAREA CELOR 3 PUNCTE!

24.09.2015 12:05

Datorita parcursului bun pe care l-a avut pana acum in campionat ,castigand 3 meciuri din tot atatea posibile ,MFC PLOIESTI a ajuns dupa etapa 3 pe primul loc in Liga de Amatori a campionatului LMF Prahova,sezonul 2015-2016!

22.09.2015 23:47

Marti,de la ora 21.30, MFC Ploiesti a intalnit echipa Toyota Ploiesti intr-un meci care a contat pentru etapa 3 a Ligii de Amatori a campionatului LMF Prahova! Daca MFC Ploiesti venea dupa un parcurs bun,cu 2 vicotrii in primele 2 meciuri,de cealata parte,adversara de astazi Toyota Ploiesti venea dupa o victorie si o infrangere in primele 2 meciuri ale campionatului.

MFC Ploiesti a inceput meciul bine,fiind foarte bine organizati,reusind si primul gol al meciului prin decarul echipei noastre Popa Leonard dintr-o lovitura libera executata impecabil,la coltul lung,lasand portarul advers fara reactive. Jocul bun al echipei noastre a continuat si dupa marcarea primului gol, marcand golul 2 prin Georgescu Gabriel care in 3 meciuri a inscribe de 3 ori,scorul la pauza fiind 0-2 . Dupa pauza Jipa Ionut si Horne Alin au marcat fiecare cate un gol,aduncad  o oarecare liniste antrenorul Georgescu Gabriel,scorul fiind 0-4,insa pe final cei de la Toyota au reusit sa inscribe de 2 ori ,scorul final fiind 2-4!

MFC PLOIESTI PE PRIMUL LOC DUPA 3 ETAPE !

Transferurile facute de Georgescu Gabriel pentru sezonul 2015-2016,s-au dovedit a fi reusite,4 din cei 6 jucatori adusi reusind sa inscribe in primele 3 etape,acestia fiind : Bojoaga Theodor ( 2 goluri-etapa 1 si 1 gol -etapa 2) ,Arnautu Bogdan (1 gol –etapa 1 si 2 goluri-etapa 2) , Paraschiv Ionut (1 gol –etapa 2) si Horne Alin ( 1 gol –etapa 3).

TOYOTA PLOIESTI – MFC PLOIESTI 2-4(0-2)

MFC,repriza I : 77. Serban – 4. Jipa,8.Horne(9.Ionescu) – 10.Popa,28 Ivan – 3.Arnautu(7.Georgescu)

MFC, repriza II : 77. Serban – 4.Jipa,9.Ionescu(8.Horne) – 28.Ivan,3.Arnautu(10.Popa) – 7.Georgescu. Antrenor : Georgescu Gabriel

Au marcat : Au marcat:Popa Leonard , Georgescu Gabriel , Horne Alin si Jipa Ionut

Au lipsti : Bojoaga,Paraschiv,Miu

Mai multe poze in sectiunea GALERIE FOTO=> ETAPA 3 :TOYOTA PLOIESTI – MFC PLOIESTI 2-4(0-2)

21.09.2015 00:00
                          Echipa MFC Ploiesti ii ureaza portarului nostru, Serban Mihai Marian, un calduros “ LA MULTI ANI “,sanatate,fericire,implinirea tuturor dorintelor,cat mai multe realizari in viata si cat mai putine goluri primate in poarta echipei noastre,cu ocazia implinirii varstei de 21 de ani!
20.09.2015 17:11

In etapa a III a Ligii de Amatori a campionatului LMF Prahova, MFC Ploiesti intalneste marti,22.09.2015,de la ora 21.20, echipa Toyota Ploiesti,echipa cu care s-a mai intalnit de 2 ori in sezonul 2014-2015 fiecare echipa castigand cate o data, in tur MFC Ploiesti a castigat cu scorul de 4-2,golurile fiind inscrise de Simion Valentin(3) si Habara Manuel,iar in retur Toyota a castigat cu scorul de 3-2,golurile echipei noastre fiind inscrise de catre Ivan Irinel si Simion Valentin.. Daca MFC Ploiesti vine dupa un inceput bun de campionat in care a reusit 2 victorii : 5-1 cu MFC Chimistul  in etapa I si  6-3 cu Wibo Ploiesti in etapa II,reusind totodata sa aiba cea mai buna aparare din campionat , de partea celalata,adversara de marti, Toyota Ploiesti vine dupa o victorie in etapa I impotriva celor de la BBE Ploiesti cu scorul de 11-4 si o infrangere in etapa II impotriva celor de la Bucov United cu scorul de 6-3. In Acest moment MFC Ploiesti se afla pe locul 5 cu 6 puncte din tot atatea posibile in timp ce Toyota Ploiesti este pe locul 8 cu doar 3 puncte. Pentru acest meci,obiectivul baietilor antrenati de Georgescu Gabriel au acelasi obiectiv ca si pentru celelalte meciuri si anume, cele 3 puncte!

17.09.2015 20:10

Dupa meciul bun facut in prima etapa,MFC Ploiesti a continuat sa practice un joc bun si in cel de-al doilea meci al sezonului invingand cu scorul de 6-3 pe Wibo Ploiesti,astfel echipa noastra a ajuns la a doua victorie consecutiva,facand 6 puncte din tot atatea posibile,clasandu-se pana in acest moment pe locul 5 !

15.09.2015 21:58

In etapa a doua a  Ligii de Mini-fotbal, Divizia de Amatori, MFC Ploiesti a intalnit echipa Wibo Ploiesti ,echipa cu care s-a mai intalnit de doua ori in sezonul 2014-2015,avand o victorie(5-3,tur) si o infrangere(4-1,retur).

MFC Ploiesti a inceput meciul slab,primind gol chiar in primele minute,insa schimbarile facute de antrenorul Georgescu Gabriel pe parcursul reprizei au facut ca scorul la pauza sa fie 3-1 datorita golurilor marcate de Ivan Irinel,Bojoaga Theodor si Arnautu Bogdan. In repriza a doua, MFC Ploiesti a dominat de la un capat la altul,insa au primit 2 goluri pe greseli individuale,insa au mai inscris de 3 ori prin Arnautu Bogdan,Paraschiv Ionut si Georgescu Gabriel,scorul final fiind 6-3..

Daca  pentru echipa noastra este a doua victorie consecutive,dupa cea din prima etapa impotriva celor de la MFC Chimistul ,atunci scorul fiind 5-1,pentru adversarii de azi,Wibo Ploiesti este a doua infrangere consecutive,dupa infrangerea din prima etapa impotriva celor de la Bucov United,6-2.

HORNE ALIN SI PARSCHIV IONUT LA DEBUT

Pentru cei doi jucatori ,veniti cu cateva zile inainte de inceperea campionatului ,meciul din etapa a IIa pentru ei a fost primul in tricoul celor de MFC Ploiesti, se pare ca sunt 2 transferuri reusite deoarece atat Hornel Alin(portar) cat si Paraschiv Ionut(mijlocas) au facut un meci bun,primul inchizand poarta foarte bine de cateva ori ,iar cel din urma inscriind primul gol pentru MFC Ploiesti.

MFC PLOIESTI – WIBO PLOIESTI 6-3(3-1)

MFC Ploiesti, prima repriza : 1. Horne Alin – 28.Ivan Irinel(9.Ionescu Daniel),4.Jipa Ionut(18.Miu Sebastian) -  24.Bojoaga Theodor(c), 10. Popa Leonard(11.Paraschiv Ionut) – 3. Arnautu Bogdan(7.Georgescu Gabriel).

MFC Ploiesti, repriza a IIa : 1. Horne Alin – 4. Jipa Ionut, 9. Ionescu Daniel(18.Miu Sebastian) – 24. Bojoaga Theodor(c) , 11.Paraschiv Ionut 10.Popa Leonard)– 7. Georgescu Gabriel(3.Arnautu Bogdan). Antrenor: Georgescu Gabriel

Au marcat : Bojoaga Theodor, Arnautu Bogdan(2),Ivan Irinel, Paraschiv Ionut si Georgescu Gabriel.

Cartonase galbene : Jipa Ionut si Miu Sebastian.

Mai multe poze in sectiunea GALERIE FOTO =>ETAPA 2 : MFC PLOIESTI - WIBO PLOIESTI 6-3(3-1)