- 18 puncte acumulate in primul sezon
- 8 cartonase galbene
- cei mai buni marcatori : 17 goluri -Georgescu Gabriel si 15 goluri- Ivan Irinel

Sezon 2014-2015

Lot Septembrie 2014 : Vanghele Mihai(portar) - Habara Manuel,Jipa Ionut,Ila Stefan(fundasi)- Dumitru Dragos,Sandu Andrei,Ivan Irinel (mijlocasi)-Simion Valentin ,Georgescu Gabriel(atacanti) . Antrenor : Georgescu Gabriel.
     Lot Martie 2015 : Vanghele Mihai(portar) - Jipa Ionut,Miu Sebastian (fundasi)-Ivan Irinel,Popa Leonard(mijlocasi) - Simion Valentin , Georgescu Gabriel,Cristea Daniel(atacanti). Antrenor : Georgescu Gabriel
     Lot iunie 2015 : Serban Mihai (portar)-Miu Sebastian,Jipa Ionut(fundasi)-Popa Leonard,Sandu Andrei(mijlocasi) - Georgescu Gabriel(atacant). Antrenor : Georgescu Gabriel.

Sezon 2015-2016
      Lot Septembrie 2015 : Serban Mihai, Horne Alin (portari), Jipa Ionut, Miu Sebastian,Paraschiv Ionut(fundasi)-Bojoaga Theodor,Popa Leonard,Ivan Irinel(mijlocasi),Georgescu Gabriel , Arnautu Bogdan(atacanti). Antrenor :Georgescu Gabriel.
12.09.2015 14:04

Marti,15.09.2015 ,de la ora 20.00 pe terenul de la Ana Maria Pop, MFC Ploiesti intalneste pe teren propriu echipa Wibo Ploiesti intr-un meci care conteaza pentru etapa a IIa a Ligii de Minifotbal(LMF) Prahova,seria Liga de Amatori.  Dupa ce in prima etapa MFC Ploiesti a zdrobit echipa MFC Chimistul cu scorul de 5-1,pentru marti jucatorii antrenati de Georgescu Gabriel au acelasi obiectiv si anume castigarea celor 3 puncte impotriva Wibo Ploiesti. Wibo Ploiesti vine dupa un start slab de campionat fiind invinsa in prima etapa cu scorul de 6-2 de echipa Bucov United.

Cele doua echipe s-au mai intalnit si in sezonul 2014-2015 de 2 ori,in tur MFC Ploiesti a castigat cu scorul de 5-3 golurile fiind inscrise de Georgescu Gabriel(3),Simion Valentin si Ivan Irinel,iar in retur Wibo a castigat cu scorul de 4-1,golul echipei noastre fiind inscris de Simion Valentin. In sezonul trecut Wibo a terminat pe locul 6 in timp ce MFC s-a clasat pe locul 9 la finalul campionatului.

08.09.2015 22:33

MFC Ploiesti a inceput noul campionat LMF, cu dreptul,castigand in prima etapa impotriva echipei MFC Chimistul cu scorul de 5-1,golurile echipei noastre fiind marcate de Arnautu Bogdan, Bojoaga Theodor(2),Ivan Irinel si Georgescu Gabriel!  Asa cum era de asteptat echipa noastra a facut un joc bun in prima etapa, fiind obligati de obiectivul impus de antrenorul Georgescu Gabriel si anume: clasarea pe locurile 1-3! In acest meci a debutat si jucatorul Bojoaga Theodor,care sezonul trecut a jucat la Cerbisorii(liga B) si care in aceasta seara a inscris de 2 ori pentru echipa noastra el fiind un om de baza al echipei! Trebuie precizat ca in aceasta prima etapa echipa noastra si-a prezentat si noul echipament pentru sezonul 2015-2016!

MFC CHIMISTUL - MFC PLOIESTI 1-5(0-2)

MFC Ploiesti : 77. Serban - 4.Jipa,28.Ivan - 24.Bojoaga,10.Popa - 3. Arnautu.

Au mai jucat : 9.Ionescu,18.Miu si 7. Georgescu.

Data Locatie Gazda Scor Oaspete
08.09.2015 19:50 T2 - Ana Maria Pop Atletico Ploiesti 3 - 9 Club Valea Ursu Autoserv
09.09.2015 21:20 T1 - Ana Maria Pop Friends 5 - 4 Romelcon

Mai multe poze de la acest meci in sectiunea GALERIE FOTO => Etapa 1 : MFC Chimistul - MFC Ploiesti!

08.09.2015 11:58
                  Echipa MFC Ploiesti ureaza un calduros "LA MULTI ANI" tuturor celor care poarta numele de Maria/Marian si in mod special,portarului echipei noastre, Serban Mihai Marian,sanatate,cat mai multe realizari si cat mai putine goluri primite!
05.09.2015 14:53

Marti,08.09.2015 de la ora 20.30 , pe terenul Complexului Sportiv Ana Maria Pop, MFC Ploiesti intalneste echipa MFC Chimistul intr-un meci care conteaza pentru etapa 1 a Ligii de Amatori,a campionatului LMF! In sezonul 2014-2015, MFC Ploiesti a intalnit MFC Chimistul de doua ori in campionat,fiecare echipa castigand cate o data ,scorurile fiind: 4-3 pentru MFC Ploiesti in tur si 6-3 pentru MFC Chimistul in returul campionatului.

Obiectivul pe care baietii lui Gabriel Georgescu il au pentru acest sezon este clasarea pe locurile 1-3

Tot pentru urmatorul sezon s-au ales si cei 3 capitani ai echipei MFC Ploiesti: Bojoaga Theodor,Ivan Irinel si Jipa Ionut!

02.09.2015 17:49

Astazi , 02.09.2015 , LMF Prahova a afisat echipele care vor participa in sezonul 2015-2016 in Liga de Amatori Prahova ! Pe langa echipa noastra,MFC PLOIESTI, s-au mai aliniat la start atat castigatoarea de anul trecut , Pogal Almax cat si alte 5 echipe noi si anume : Allstard Paltinis, BBE Ploiesti ,Energy , Ierdan United si MFC Lupisorii. Clasamentul complet il gasiti mai jos,dar si in sectiunea CLASAMENT => SEZON 2015-2016.

23.08.2015 20:56

Duminica,de la ora 18.00 pe terenul Complexului Laguna din Ploiesti, MFC Ploiesti a intalnit intr-un meci amical,echipa care a castigat Liga B Prahova a campionatului LMF, ACS IanySport Ploiesti. Pe parcursul a doua reprize de 30 de minute, jucatorii celor 2 au avut parte de un antrenament care i-a solitat foarte mult.Pentru acest meci antrenorii celor 2 echipa au hotarat sa se joace 7 contra 7 ,pentru a-si pune jucatorii in dificultate si pentru a le fi mai usor in campionatul care sta sa inceapa.

In prima repriza ,antrenorul Gabriel Georgescu a inceput cu urmatoarea echipa : 77.Serban – 4.Jipa , 18. Miu – 28.Ivan , 24, Bojoaga, 10.Popa – 3.Arnautu. La pauza scorul a fost 4-0 pentru ACS IanySport Ploiesti.

In repriza a doua,singura modificare la echipa noastra a fost intrarea jucatorului cu numarul 7. Georgescu in locul numarului 10. Popa,echipa aratand astfel  : 77. Serban – 4.Jipa , 18.Miu – 28. Ivan , 24. Bojoaga , 3. Arnautu – 7. Georgescu.

La finalul celor 60 de minute,echipa MFC Ploiesti a fost invinsa cu scorul de 8-4,golurile echipei  MFC Ploiesti fiind inscrise de  Bojoaga Theodor(x2) si Gabriel Georgescu(x2). Urmatorul amical pentru MFC Ploiesti va fi miercuri,adversarul nefiind stabilit inca. Cateva poze de la meciul din aceasta seara gasiti mai jos,iar pentru mai multe poze accesati sectiunea GALERIE FOTO => AMICAL : MFC PLOIESTI – ACS IANYSPORT PLOIESTI.

22.08.2015 00:14

Duminica , 23.08.2015 de la ora 18, pe terenul Complexului Laguna din Ploiesti, echipa MFC Ploiesti intalneste intr-un meci amical echipa care a castigat Liga B a campionatului de minifotbal Prahova sezonul 2014-2015 si care in sezonul 2015-2016 va juca in Liga A de minfitobal Prahova, ACS IanySport Ploiesti. Pentru echipa antrenata de Gabriel Georgescu, este al doilea amical al verii,dupa victoria impotriva echipei Family Team cu 14-5, in timp ce pentru ACS IanySport Ploiesti este primul amical al verii.

Program amicale MFC Ploiesti:

* 16.08.2015 - MFC Ploiesti - Family Team 14-5 (5-0 )

*  23.08.2015 - MFC Ploiesti - ACS IanySport Ploiesti

* 26.08.2015 - Adversarul nu a fost stabilit.

16.08.2015 19:41

MFC PLOIESTI 14 - 5 FAMILY TEAM

Duminica,de la ora 18.00 pe terenul Complexului Green Arena, MFC Ploiesti a intalnit in primul amical al verii echipa de liga B a Ligii de MiniFotbal ,Family Team. Pe parcursul a doua reprize de cate 30 de minute , jucatorii celor doua echipe s-au intrecut in ratari, scorul final fiind stabilit chiar in ultimul minut de joc de catre Georgescu Gabriel,golgheterul echipei din sezonul trecut.

In prima repriza echipa MFC Ploiesti a aratat astfel :  1.Horne - 4.Jipa , 9.Ionescu - 24.Bojoaga , 10.Popa -7.Georgescu ( 18.Miu), la pauza scorul fiind 5-0.

In repriza a doua echipa MFC Ploiesti a fost altcatuita din : 77.Serban - 8.Horne, 9.Ionescu - 24.Bojoaga , 18.Miu ( 10.Popa) - 7.Georgescu , la finalul celor 60 de minute echipa MFC Ploiesti a castigat cu scorul de 14 la 5 ,golurile fiind inscrie de :  Bojoaga Theodor (x5) , Georgescu Gabriel (x4) , Popa Leonard(x2) , Miu Sebastian(x2) si Horne Alin. Urmatorul amical pe care MFC Ploiesti il va disputa in aceasta vara este duminica viitoare de la ora 18.00 pe terenul Complexului Laguna din Ploiesti,impotriva echipei debutanta in Liga A LMF si castigatoarea ligii B sezonul 2014-2015 , ACS IanySport Ploiesti.

13.08.2015 21:07

MFC Ploiesti intalneste, intr-un meci amical, duminica,16.08.2015,de la ora 18.00 pe terenul de la Green Arena echipa de liga B, Family Team,care in sezonul 2014-2015,a terminat pe locul 9 din 13 in liga B a campionatului LMF Prahova.