Ştiri

15.04.2017 14:33

Echipa MFC Ploiesti va ureaza un Paste Fericit alaturi de cei dragi !

12.04.2017 13:09

Conducerea tehnica si jucatorii echipei  MFC Ploiesti ii ureaza jucatorului echipei noastre,ALIN HORNE, un calduros " LA MULTI ANI ",sanatate,fericire,implinirea tuturor dorintelor,cat mai multe realizari in viata si cat mai multe goluri in tricoul echipei noastre,cu ocazia implinirii varstei de 34 de ani ! El imbraca tricoul echipei noastre de aproximativ 2 ani de zile, iar pana in acest moment are 42 aparitii in tricoul echipei noastre si a marcat de 18 ori,iar de cele mai multe ori a fost omul care a marcat golul victoriei pentru MFC Ploiesti !!

La multi ani , Alin !

09.04.2017 13:44

Conducerea tehnica a echipei MFC Ploiesti ,prin antrenorul Georgescu Gabriel , a reusit sa obtina prelungirea contractelor a inca doi jucatori de baza a echipei noastre , asadar , fundasii Miu Sebastian si Nastase Gabriel au ales sa continue la MFC Ploiesti , pe o perioada de inca 2 ani de zile .

* Miu Sebastian , fundas al echipei noastre de 2 ani si jumatate , a ales sa-si continue activitatea minifotbalista la aceasta echipa motivand alegerea facuta astfel :

" Sunt onorat și în același timp satisfăcut că munca pe care am depus-o în teren este apreciată de către colegii din stafful echipei și pe această cale le mulțumesc. Mă simt pregătit pentru a face față acestei provocări și îmi doresc alături de familia MFC Ploiești să progresam cât mai mult și să ne atingem obiectivele în viitorul apropiat."

* Nastase Gabriel , golgheterul actual al echipei noastre a decis sa conitnue la MFC Ploiesti , in urma prestatiei bune a echipei , pentru grupul unit pe care l-a gasit aici si din care face parte , dar si motivat fiind de castigarea unui trofeu cu aceasta echipa . Acesta si-a motivat alegerea facuta astfel :

"Datorita grupului unit pe care l-am găsit la MFC Ploiești doresc sa continui alături de ei în încercarea de a cuceri un nou trofeu cu acesta echipa ! Multumesc pentru aceasta noua provocare antrenorului Georgescu Gabriel si colegilor de echipa, pentru increderea acordata!"

Pe langa acesti 5 jucatori care au ales sa-si prelungeasca intelegerile cu MFC Ploiesti( Serban Mihai , Jipa Ionut , Ivan Irinel , Miu Sebastian  si Nastase Gabriel) , pentru sezonul urmator , antrenorul Georgescu Gabriel se va mai putea baza pe jucatorii Georian Paun, Anghel Bogdan si Rosu Madalin , toti 3 veniti in returul acestui campionat.  In afara celo 8 jucatori , Georgescu Gabriel negociaza in aceasta pauza competitionala aducerea a cel putin 3 jucatori pentru a forma un lot cat mai competitiv !

07.04.2017 14:33

Dupa ce in urma cu cateva zile ,antrenorul principal al echipei, Georgescu Gabriel si antrenorul secund si capitanul echipei, Ivan Irinel si-au prelungit contractele cu MFC Ploiesti, primul dintre acestia a inceput treaba in vederea pregatirii noului sezonul si astfel a inceput negocierile cu jucatorii pe care ii vrea in perioada urmatoare . Primii doi jucatori care si-au dat acordul sa continue la MFC Ploiesti sunt :

*Portarul Serban Mihai , pentru care antrenorul nostru a insistat sa il aduca de la campioana Chedra, intr-un moment dificil al acestuia din punct de vedere fizic , dar care , in urma increderii acordate de conducerea tehnica a MFC Ploiesti a reusit sa il readuca la forma buna ,reusind de nenumarate ori sa aiba interventii salavatoare in marea majoritate a partidelor disputate . Acesta a declarat la semnarea contractului :

Ma bucur din suflet pentru propunerea pe care antrenorul Georgescu Gabriel mi-a facut-o , si accept fara a sta pe ganduri , MFC este clubul la care m-am simtit cel mai bine iar antrenorul Georgescu Gabriel este omul care mi-a oferit incredere atunci cand aveam nevoie mai mult , sper ca pe viitor sa avem rezultate cat mai bune si de ce nu sa castigam si un trofeu.

*Fundasul Jipa Ionut ,om de baza in aparea, jucator aflat la MFC Ploiesti inca de la infiintarea echipei ,implicat , seriosi si intr-o crestere continua de forma , care a reusit meciuri foarte bune in acest campionat , fapt ce l-a determinat pe Georgescu Gabriel sa ii propuna prelungirea contractului . Fundasul nostru si-a motivat decizia de prelungire a contractului astfel :

Îmi face o deosebita placere sa constat ca după efortul și implicarea mea în cadrul acestei echipe sunt recompensat cu propunerea de prelungire a contractului. Pe aceasta cale doresc sa mulțumesc atât colegilor cat și conducerii care m-au susținut în aceasta perioada.Având în vedere creșterea valorica a echipei doresc sa fiu parte la viitoarele provocări,rezultate mai puțin dorite și succese. Faptul ca mi-ati propus prelungirea contractului,ma ambiționează și ma face sa lupt pentru postul de titular și de asemenea pentru un loc cat mai bun în clasament."

05.04.2017 17:08

Cu doar patru etape inainte de finalul campionatului , MFC Ploiești incepe sa isi construiască echipa cu care va incepe sezonul 2017-2018 ,atat la nivelul bancii tehnice cat si la nivelul jucatorilor . Pentru inceput , primii doi oameni care pregatesc echipa si care si-au prelungit contractele sunt :

Antrenorul principal , Georgescu Gabriel , care este multumit in totalitate de perioada petrecuta altaturi de aceasta echipa , a decalarat in exclusivitate pentru site-ul echipei  :

“ Am inceput acest proiect in urmă cu 3 ani și până în prezent pot spune că am reușit ce mi-am propus de la înfiintare până astăzi . Am reusit in acești 3 ani sa aduc lângă echipă sponsori precum Boromir si UPC Romania , dar si alti sponsori mici din Ploiești ,care au dorit sa ramană anonimi . Am strans un grup unit care s-a batut cu echipele experiementate din judet si care niciodată nu a iesit cu capul plecat de pe teren ! Le multumesc jucatorilor, care au inteles ca este un proiect pe termen lung si cu obiective indraznete  ,dar si celor care ne-au sustinut in tot acest timp . "

Antrenorul secund si capitanul echipei, Ivan Irinel , om de baza la formarea acestei echipe , a acceptat fara sa stea pe ganduri propunerea de prelungire a contractului si a decalarat :

" Avand in vedere ca sunt unul din creatorii acestei echipe , niciodata nu voi pleca decat atunci cand nu mai sunt dorit.Niciodata nu s-a pus problema ca eu sa plec de la echipa in alta parte si nici nu o sa fie vreodata aceasta problema.Asa cum un capitan de vas pleaca ultimul de pe vas cand acesta se scufunda asa o sa fac si eu la aceasta echipa."

03.04.2017 19:05

Duminica, in cadrul etapei cu numarul 25 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , la Baza Sportiva Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiesti a intalnit echipa vecina de clasament , Petrolul 95 intr-un meci care,desi a fost dominat in totalitate de echipa noastra , a scos-o drept castigatoare pe echipa celor de la Petrolul 95 !

Dupa un inceput bun de meci in care am reusit sa deschidem scorul prin Pirvu Bogdan in minutul 2 , le-am dat ocazia si celor de la Petrolul 95 sa ne egaleze si la cateva minute am reusit sa trecem din nou in avantaj datorita golului marcat de Nastase Gabriel , glogheterul echipei noastre . Intrati la pauza cu scorul de 2-1 , echipa pregatita de Georgescu Gabriel a trebuit sa isi faca jocul astfel incat la final sa plece cu cele 3 puncte puse in joc, lucru care nu s-a intamplat deoarece la doar cateva minute dupa reluarea jocului , experiementatul Sandu Valentin reuseste sa isi duca echipa in avantaj dupa marcarea a doua goluri , ambele fiind marcate de langa Pirvu Bogdan ,acesta din urma fiind schimbat imediat .Pana la finalul meciului pentru echipa noastra a mai marcat Nastase Gabriel in timp ce pentru oaspete au mai marcat Ghita si Carbujaru, stabilind scorul final 5-3 !

31.03.2017 22:59

Duminica, 02 aprilie 2017 , de la ora 16.00 ,in cadrul etapei cu numarul 26 ,la Baza Sportiva Green Arena din Ploiesti ,  MFC Ploiesti o sa intalneasca echipa celor de la Petrolul 95 , echipa cu care se afla la egalitate de puncte , 42 la numar ,acestea ocupand locurile 6,respectiv 7 in clasamentul Ligii A de Minifotbal din Prahova ! Inaintea acestui meci, echipa noastra are un moral bun dupa victoria scor 2-1 cu CC Sud , in timp ce Petrolul 95 vine dupa o infrangere in fata celor de la Prahova Ploiesti , scor 4-3 !

26.03.2017 23:58

Duminica ,in cadrul etapei cu numarul 24 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , la Baza Sportiva Green Arena din Ploiesti , cu incepere de la ora 16.00 , MFC Ploiesti a intalnit CC Sud , echipa clasata pe locul 13 inaintea acestui meci !

Desi inceputul a fost unul greoi, mai ales dupa ce MFC Ploiesti s-a vazut condusa cu 1-0 din minutul 6 dupa o eroare in apararea echipei noastre , Nastase Gabriel reuseste sa restabileasca egalitatea pe tabela de marcaj cu un sut din afara careului , acesta reusind sa inscrie dupa inca 4 ocazii clare de gol ,prin care a"reusit" sa il faca mare pe portarul advers ! Daca la pauza s-a intrat cu scorul de 1-1 , in repriza secunda, antrenorul echipei noastre, Gabriel Georgescu a trimis in teren cea mai ofensiva echipa pe care o avea la dispozitie , incercand astfel sa castige toate cele 3 puncte puse in joc , lucru care i-a iesit intr-un final datorita golului marcat de acelasi Nastase Gabriel ,care a inscris tot printr-un sut pe jos, de la 10 metri ,lasandu-l fara reactie pe portarul advers ! De remarcat in acest meci este portarul Serban Mihai care s-a tinut echipa in joc ,atat la scorul de 1-0 pentru gazde cat si la 1-1 , dar si jucatorii Nastase Gabriel , marcatorul celor 2 goluri si debutantul Madalin Rosu , jucator care a avut o evolutie buna astazi , desi a fost incercat pe toate posturile !

Dupa acest meci, MFC Ploiesti urca pe locul 7, la egalitate de puncte cu ocupanta locului 6 , Petrolul 95, dar cu un golaveraj inferior acestora . Ambele echipe avand cate 42 de puncte ! Urmatorul meci pentru echipa noastra va fi duminica viitoare chiar cu vecina de clasament , Petrolul 95 !

23.03.2017 23:06

Duminica , 26 martie 2017 , de la ora 16.00 , MFC Ploiesti intalneste echipa CC Sud , intr-un meci care conteaza pentru etapa cu numarul 24 al Ligii A de Minifotbal din Prahova ! CC Sud este pe locul 13 cu 19 puncte acumulate,in timp ce echipa noastra se afla pe locul 7 cu 39 de puncte, dupa victoriile la masa verde, scor 3-0 cu Unity Club si Juventus Ploiesti, deoarecele ambele echipe au ales sa se retraga din campionat.        La acest meci este asteptat sa debuteze pentru echipa noastra si Madalin Rosu , ultimul jucator care a semnat cu echipa noastra pe o perioada de 2 ani !

17.03.2017 16:59

Dupa un parcurs bun la echipa MFC Chimistul , la care a activat pana acum , Madălin Roșu este incepând de astăzi noul numar 9 al echipei MFC Ploiesti ! Acesta a reusit in sezonul 2016-2017 al Ligii B sa inscrie de 9 ori in cele 7 meciuri disputate!  Nascut pe 19 mai 1992 , Mădălin a mai jucat la Unirea Urlati , in Liga A Prahova si la Vointa Vadu Parului,in timp ce la minifotbal a trecut pe la MFC Chimistul , Eurofotbal , Merlin si Dedeman Ploiesti !

Mădălin Roșu : Aleg sa ma aliniez alături de colectivul echipei MFC Ploiești pentru ca este un pas inainte în întoarcerea mea in cadrul Ligii A de Minifotbal din Prahova, precum si asocierea mea cu cel mai bine conturat proiect pe care il are o echipă de minifotbal in momentul de față. Sunt pregătit să pun umărul la munca deja începută de acest colectiv si cu siguranță acomodarea mea va fii rapidă. Sunt 100% pregatit si voi fi da tot ce este mai bun pentru echipă.