Ştiri

14.03.2017 18:08

Duminica, 12 martie 2017 , in cadrul etapei cu numarul 22 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , MFC Ploiesti a intalnit-o pe campioana judetului Prahova, Chedra Tax DoelPan Ploiesti.

Desi inceputul de partida a fost unul linistit si MFC Ploiesti a facut fata cu brio atacurilor echipei adverse, dupa deschiderea scorului de catre Chedra , din minutul 10 , meciul a devenit mai interesant , iar MFC Ploiesti a incercat sa puna probleme portarului Dinu Bogdan ,acesta fiind incercat de cele mai multe ori de Georgian Paun ! Scorul pauzei a fost stabilit in doar 5 minute , cand cei de la Chedra au marcat de inca 3 ori !

In repriza secunda meciul a fost mai dur , cu intrari la limita regulamentului , cartonase rosii , injurii , ba chiar la un moment dat lucrurile erau sa degenereze atunci cand Nastase Gabriel s-a contrat cu Bobeica Alxeandru, ultimul fiind eliminat ,urmat la doar 2 minute de portarul de rezerva al echipei sale , Malescu Robert . Dupa aceste incidente Oprea George reuseste sa inscrie , iar MFC Ploiesti le raspunde acestora cu 2 goluri , marcatorii fiind Ene Ovidiu si Peorgian Paun . Tabela a fost inchisa in minutul 38, atunci cand , din pozitie de unu la unu cu portarul Serban Mihai , Oprea George reuseste sa il invinga pe acesta si sa stabileasca un scor final de 6-2.

09.03.2017 17:34

Duminica , 12.03.2017 , de la ora 14.30 , la Baza Sportiva Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiesti o va intalni pe campioana judetului nostru, Chedra Tax DoelPan Ploiesti , echipa care in acest moment ocupa locul 1 al clasamentului Ligii A de Minifotbal din Prahova ,avand 61 de puncte ,in comparatie cu echipa noastra, MFC Ploiesti care dupa 20 de meciuri jucate a acumulat 33 de puncte , reusind astfel sa se claseze pe locul 8 !

05.03.2017 22:54

Duminica , 05.03.2017 de la ora 13.00 , MFC Ploiesti a intalnit intr-un meci jucat in avanas , care a contat pentru etapa cu numarul 23 a Ligii A de Minifotbal din Prahova ,echipa vecina de clasament , Vigafone Ploiesti , echipa de care a trecut cu scorul de 7-4 !

Desi au avut un inceput bun de partida in care au reusit sa inscrie de doua ori prin Nastase Gabriel si Anghel Bogdan , cei de la MFC Ploiesti s-au vazut condusi cu 2-3 in doar 3 minute de joc , insa dupa mai multe ocazii, cel care a reusit sa stabileasca egalitatea inainte de pauza a fost Pirvu Bogdan , reusind sa il invinga pe portarul advers cu un sut slab pe sub acesta ! MFC Ploiesti a in inceput repriza a doua cu o echipa ofensiva , lucru care s-a vazut pe tabela pe tot parcursul reprizei atunci cand Nastase Gabriel a reusit sa il invinga pe portarul advers de doua ori devenind golgheterul echipei  , fiind urmat de Gavriloiu Alexandru printr-o executie din afara careului cu piciorul stang . Cei de la Vigafone au reusit sa mai reduca din diferenta in minutul 39 dupa o greseala in apararea echipei noastre,iar cel care a inchis tabela la scorul de 7-4 a fost , Pirvu Bogdan  !

Remarcatii acestei partide au fost : portarul Serban Mihai , care si-a tinut echipa in joc prin interventiile sale , Ivan irinel , un fundas bun care de cele mai multe ori a oprit atacurile adverse fiind in pozitie de ultim aparator , Anghel Bogdan , un mijlocas de creatie care prin pasele sale si-a pus in valoare coechipierii ,dar si Nastase Gabriel , golgheterul echipei !

02.03.2017 17:12

Duminica, 05 martie 2016 , intr-un meci considerat in avans pentru etapa 23 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti o sa intalneasca echipa de pe locul 9, Vigafone Ploiesti , echipa cu care in turul campionatului a terminat la egalitate scor 4-4 , marcatorii fiind Alin Horne ,Costin Petculescu si Nastase Gabriel (2).

Daca MFC Ploiesti vine cu un moral bun , dupa victoria clara impotriva celor de la SystemBau , scor 7-2 ,de partea cealalta , Vigafone Ploiesti vine dupa infrangerea suferita in ultimul moment cu CC Sud , scor 6-5 , desi adversarii nostri de duminica au dominat in totalitate partida ! Ramane de vazut daca MFC Ploiesti va reusi sa ia toate cele 3 puncte puse in joc si daca  poate urca pe locul 7 in clasamentul Ligii A .

27.02.2017 01:37

Duminica, 26 februarie 2017 , in cadrul etapei cu numarul 21 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , MFC Ploiesti a intalnit echipa SystemBau Ploiesti , castigatoare fiind echipa gazda cu scorul de 7-2 !

Dupa un inceput bun de partida in care dupa doar 2 minute de joc , Paun Georgian inscrie cu un sut de la 12 metri lateral dreapta , meciul parea sa fie castigat de MFC , dar desi Anghel Bogdan dublase avantajul echipei sale in minutul 13, SystemBau a egalat in minutul 18 , urmand ca schimbarile facute in ultimile 5 minute de joc sa aduca echipa noastra in avataj datorita golului marcat de Pirvu Bogdan dupa o pase venita din partea lui Georgescu Gabriel . Desi au intrat la pauza cu un avantaj minim de un gol , MFC Ploiesti a continuat sa atace si dominand repriza secunda au reusit sa inscrie de inca 4 ori , de 3 ori prin Paun , iar cel care a inchis tabela de marcaj la scorul de 7-2 a fost Georgescu Gabriel care a inscris un gol norocos in poarta celor de la SystemBau !

22.02.2017 17:47

Dupa infrangerea suferita in fata celor de la Viking , MFC Ploiesti o intalneste duminica , 26 februarie 2017 , de la ora 14.10 , pe SystemBau Ploiesti , intr-un meci care conteaza pentru etapa cu numarul 21 a Ligii A de Minifotbal din Prahova ! Locul de desfasurarea al acestui meci este Baza Sportiva Green Arena din Ploiesti !

Daca MFC Ploiesti a fost invinsa cu scorul de 8-4 de Viking Pruszynski , nici echipa celor de la SystemBau nu a stat mai bine in etapa trecuta , desi i-a condus cu 2-0 pe cei de la Petrolul 95 , la finalul celor 40 de minute , acestia din urma  au iesit invingatori cu scorul de 5-4 !  MFC Ploiesti si SystemBau s-au intalnit si in turul campionatului atunci cand cei de la SystemBau au avut castig de cauza , scorul final fiind 8-1 ! De precizat ca din echipa celor de la SystemBau nu mai face parte experiementatul fotbalist Ciprian Pura, dar din acest retur , Enciu Ionut, fost component al echipei noastre , imbraca tricoul bleu al celor de la SystemBau si va fi adversarul direct al fostei sale echipe !

19.02.2017 20:08

Duminica , 19 februarie 2017 , de la ora 16.00 , MFC Ploiesti a debutat in noul an impotriva echipei Viking Pruszynski , intr-un meci care a contat pentru etapa 20 a Ligii A de Minifotbal din Prahova !

Dupa un inceput bun de repriza in care atacantul echipei noastre, Pirvu Bogdan, nu a stiut sa profite de greseala din apararea echipei adverse , Viking a reusit sa inscrie in 11 minute de 3 ori , iar pana la pauza scorul a fost 4-1 in favoarea gazdelor de la Viking , golul echipei noastre fiind marcat de Nastase Gabriel ! In repriza a doua , tot cei de la Viking au fost cei care au marcat primii , insa echipa noastra a reusit sa inscrie de 2 ori prin Nastase Gabriel si prin noul numar 10 al echipei , Anghel Bogdan . De remarcat in acest meci a fost prestatia fundasului Jipa Ionut ,care pe tot parcursul meciul a avut interventii bune in fata experimentatilor atacanti adversi !

18.02.2017 00:02

Echipa MFC Ploiesti  îi urează un calduros “ La multi ani “ lui Cirsti Vlad , jucatorul echipei noastre implinind, astazi , varsta de 40 de ani ! Fostul capitan al lupilor galbeni reprezinta una dintre figurile emblematice ale istoriei recente a Petrolului,contribuind substantial,in urma cu 6 ani,la revenirea galben-albastrilor pe prima scena a fotbalului romanesc. Dupa ce a renuntat la cariera de jucator, Cristi Vlad a fost cooptat in staful echipei ,ocupand functia de team-manager,iar in acest moment este Presedintele echipei Petrolul 52 , liderul Ligii A Prahova !

Echipa noastra ii doreste multa sanatate si la cat mai multe reusite in tricoul MFC Ploiesti !

14.02.2017 23:20

Duminica , 19 februarie 2017 , de la ora 16.00 , pe terenul 1 al Bazei Sportive Green Arena din Ploiesti, MFC Ploiesti va intalni echipa Viking Pruszynski intr-un meci programat in etapa 20 a Ligii A de Minifotbal din Prahova !

Pentru MFC Ploiesti va fi primul meci oficial in acest sezon , in timp ce pentru Viking va fi al treilea , avand pana acum 2 victorii din tot atatea posibile ! In turul campionatului MFC Ploiesti a terminat la egalitate scor 5-5 , desi la pauza diferenta era de 3 goluri in favoarea celor de la Viking ! Pentru MFC Ploiesti vor debuta duminica si cei 2 jucatori veniti in aceasta iarna, Georgian Paun si Anghel Bogdan . Tot in acest meci , echipa noastra isi va prezenta noul echipament care poarta insemnele sponsorului oficial, UPC Romania !

07.02.2017 18:44

Duminica , 12 februarie 2017 , de la ora 14,50, MFC Ploiesti o va intalni in cadrul etapei cu numarul 19 a Ligii A de Minifotbal din Prahova pe ACU Ploiesti , echipa care in acest moment ocupa locul 6 cu 30 de puncte , la o diferenta de 6 puncte fata de echipa noastra!

MFC Ploiesti a mai intalnit echipa ACU Ploiesti in turul campionatului , atunci cand cei de la ACU au castigat cu scorul de 3-1 intr-un meci in care echipa noastra a avut nenumarate ocazii de a marca , insa acestea nu au fost fructificate ! Tinand cont ca este primul meci oficial al echipei noastre , trebuie vazut daca noile achizitii s-au integrat rapid in grupul format si daca acestia vor aduce un plus de valoare echipei !

In acest meci , MFC Ploiesti isi va prezenta noul echipament oferit de sponsorul oficial al echipei , UPC Romania !