Ştiri

21.11.2016 01:32

Ivan Constantin Irinel , in varsta de 22 de ani , este mijlocasul echipei noastre si totodata presedintele acestui club inca de la infiintare pana in prezent , poarta numarul 24 pe tricou, ca jucator a semnat cu echipa noastra in septembrie 2014 si a ajuns la 50 de meciuri jucate in tricoul MFC Ploiesti,reusind sa inscrie 25 de goluri  ! Are in palmares promovarea echipei in Liga A de Minifotbal din Prahova si Locul 2 al Cupei LMF Amatori , editia 2015-2016 ! In trecut el a mai jucat pe la echipe precum Coada Izvorului , CSM Ploiesti si Unirea Cocorastii Colt , echipa cu care in acest an a reusit promovarea , fiind un om de baza in apararea acesteia !

21.11.2016 01:25

Miu Sebastian Andrei , in varsta de 26 de ani , este fundasul echipei noastre care poarta tricoul cu numarul 18 si care a semnat cu MFC Ploiesti in februarie 2015 , a ajuns la 40 de meciuri jucate in tricoul echipei noastre, reusind sa inscrie doar de 2 ori , a reusit promovarea echipei in 2 ani din Liga Amatori in Liga A de Minifotbal din Prahova si are in palmares Locul 2 al Cupei LMF Amatori , editia 2015-2016. Fundas de baza al acestei echipei , Miu Sebastian a sustinut echipa noastra inca de la inceput, fiind totodata un pion important la infiintarea acestei echipei !

21.11.2016 01:10

Duminica ,in cadrul etapei cu numarul 13 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a intalnit echipa vecina de clasament, Vigafone Ploiesti , intr-un meci la capatul caruia fiecare echipa a luat cate un punct , in urma egalului , scor 4-4 !

Desi au inceput prima repriza foarte slab, vazandu-se condusi dupa doar 9 minute cu scorul de 2-0 , cei de la MFC Ploiesti au avut puterea sa egaleze dupa mai multe ratari, primul care a spart gheata pentru echipa noastra fiind Horne Alin,urmat fiind la cateva minute de Petculescu Costin ,acestia stabilind scorul pauzei 2-2 . Intrati in repriza a doua mult mai hotarati sa intoarca meciul si sa castige partida , baietii antrenati de Georgescu Gabriel s-au vazut din nou condusi la 2 goluri diferenta , dar ca si in prima repriza acestia au reusit sa egaleze gratie golurilor marcate de Nastase Gabriel in minutele 24 si 32. Ceea ce a urmat a fost un adevarat camp de lupta , ambele echipe dorind sa castige cele 3 puncte puse in joc s-au aruncat in atac, MFC Ploiesti alegand calea atacului cu mingii lungi pe cei 3 atacanti , in timp ce Vigafone a preferat contraatacul . De remarcat este , din nou, prestatia portarului nostru, Serban Mihai care prin interventiile sale a salvat echipa in nenumarate randuri, dar si Ivan Irinel si Georgescu Gabriel , fundasii de bataie ai echipei noastre in a doua repriza a meciului .

Dupa aceasta partida , MFC Ploiesti ocupa locul 9 in clasamentul Ligii A cu 18 puncte acumulate , urmand sa intalneasca echipa celor de la Unity , echipa clasata pe locul 14 cu 10 puncte , in timp ce Vigafone ramane pe locul 8, cu 20 de puncte , urmand sa ii intalneasca in etapa viitoare pe cei de la Magic Fotbal !

18.11.2016 15:42

Duminica, 20.11.2016 , de la ora 15.30 , MFC Ploiesti intalneste echipa Vigafone , o echipa destul de incomoda care a pus probleme tuturor echipelor pe care le-a intalnit ! Daca MFC Ploiesti vine dupa victoria impotriva celor de la CC Sud , scor 5-1 , Vigafone vine si ea dupa victoria cu Unity Club din etapa trecuta, scor 7-2 . De mentionat este faptul ca , in echipa celor de la Vigafone se afla golgheterul Ligii A de Minifotbal din Prahova, ceea ce inseamna ca fundasii echipei noastre vor avea de lucru in acest meci.

14.11.2016 01:53

Duminica, in cadrul etapei cu numarul 12 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a intalnit echipa care ocupa penultimul loc , CC Sud Ploiesti , o echipa care a castigat doar 2 meciuri din cele 10 disputate.

Meciul a inceput bine pentru MFC Ploiesti , iar dupa ce au incercat poarta de mai multe ori , echipa noastra a reusit sa deschida scorul ,in minutul 8 , prin nou-venitul Peculescu Costin , care a reusit sa inscrie la debutul sau pentru MFC Ploiesti printr-un sut de la 8 metri lateral stanga, cu aportul coechipierului sau Georgescu Gabriel . Vazandu-se egalati ,echipa noastra a trecut la un joc de constuctie de la baza fundasilor , care a dat roade,drept dovada,in minutul 19 , Nastase Gabriel a marcat si a stabilit scorul pauzei la 2-1 pentru MFC Ploiesti !

In repriza a doua , dupa mai multe schimbari facute la pauza , MFC Ploiesti isi mareste avantajul in minutul 29 prin Georgescu Gabriel care reuseste sa inscrie dupa o pasa venita de la Petculescu Costin , iar dupa alte 5 minute, acelasi Georgescu Gabriel ramane singur cu portarul advers dupa o pasa venita din partea stanga,de la Horne Alin , reusind sa il execute pe portarul advers, ducand scorul la 4-1 . Scorul final a fost stabilit de Nastase Gabriel in minutul 37 dupa ce a fost lasat singur cu portarul advers de catre Georgescu Gabriel ! De remarcat in acest meci , este si portarul Serban Mihai care a tinut echipa in joc si care a dat siguranta echipei prin interventiile sale salvatoare la cele 3 ocazii uriase ala adversarilor !

Pentru MFC Ploiesti urmeaza jocul cu echipa Sporting Ploiesti , exclusa din campionat , motiv pentru care va castiga 3-0 la msa verde si astfel o va intalni pe Vigafone, echipa care va intalni o alta echipa exclusa din campionat, Inter Ploiesti !

Pectulescu - gol la debut !

Asa cum era de asteptat , Costin Pectulescu este un plus pentru echipa noastra, dovada fiind si golul marcat astazi , la debutul sau pentru MFC Ploiesti , in minutul 8 , gol prin care si-a adus echipa in avantaj .

12.11.2016 02:05

In cadrul etapei cu numarul 12 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , MFC Ploiesti va intalni duminica echipa celor de la  CC Sud , o echipa care dupa 9 etape disputate ocupa locul 16 ,cu 7 de puncte fiind invinsa doar de 6 ori ! Ramane de vazut daca echipa noastra, care ocupa locul 11  in prezent, cu 11 puncte si cu o medie de 1 punct pe meci, poate lua cele 3 puncte puse in joc ,punand capat seriei de insuccese pe care le-a avut pana acum  !

Despartire de Florin Ghica !

Dupa un an petrecut in tricoul echipei noastre, Ghica Florin pareste MFC Ploiesti , urmand ca pe viitor , el sa revena la echipa , in fuctie de timpul liber disponibil . II uram mult succes in continuare si il asteptam sa revina la echipa noastra !

08.11.2016 22:09

Echipa MFC Ploiesti ureaza un calduros "LA MULTI ANI" tuturor celor care poarta numele de Mihai/Mihaela/Gabriel/Gabriela si in mod special celor doi portari ai echipei noastre, Horne Mihai Alin si Serban Mihai Marian si nu in ultimul rand,antrenorului si jucatorului echipei noastre,Georgescu Theodor Gabriel,sanatate,fericire,implinirea tuturor dorintelor,cat mai multe realizari in viata si in cariera sportiva !

08.11.2016 22:07

Duminica , în cadrul etapei cu numărul 11 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiești a întâlnit echipa celor de la Sky Falcons,  , la capătul unui meci în care cei de la Sky s au impuns fără prea mari probleme .

Deși au început bine prima repriza , reușind sa deschidă scorul cu un șut de la jumătatea terenului , băieții pregătiți de Georgescu Gabriel s a văzut conduși pana la pauza cu scorul de 4-1. În repriza a doua jocul slab al echioei noastre a continuat , iar cei de la Sky au profitat de acest lucru reușind sa înscrie încă de 4 ori , în timp ce echipa noastră a mai înscris o singura data tot printr un șut de la jumătatea terenului !

04.11.2016 17:38

In cadrul etapei cu numarul 11 a Ligii A de Minifotbal din Prahova , MFC Ploiesti o va intalni duminica pe nou-infiintata echipa a celor de la Sky Falcons , o echipa buna, care dupa 10 etape ocupa locul 4 ,cu 24 de puncte fiind invinsa doar de 2 ori ! Ramane de vazut daca echipa noastra, care ocupa locul 9 in prezent, cu 11 puncte si cu o medie de 1 punct pe meci, poate produce surpriza etapei ,punand capat victoriilor consecutive ale celor de la Sky Falcons !

Enciu Ionut pleaca la SystemBau Ploiesti !

In varsta de 20 de ani, fundasul Enciu Ionut ( C.S. Blejoi - Liga A Prahova ) se va transfera la echipa SystemBau Ploiesti , dupa doar 6 meciuri jucate in tricoul MFC Ploiesti , in care a reusit sa inscrie de de 2 ori !

Alex Gavriloiu si Costin Petculescu , noile achizitii !

Dupa despartirea de Enciu Ionut, echipa noastra s-a miscat repede si a reusit sa aduca intr-un timp scurt , un atacant in varsta de 22 de ani, Costin Petculescu ,atacant care a evoluat sezonul trecut la Atletico Ploiesti ( Divizia de Amatori ) , dar si la IanySport Ploiesti ( Liga A ) si un mijlocas de 27 de ani , Alexandru Gavriloiu , un jucator cu experienta la acest nivel inca de cand Campionatul LMF Prahova se disputa la Baza Kiru Sport !

30.10.2016 21:14

Duminca , 30.10.2016 , de la ora 17.40 , pe terenul 2 al Complexului Sportiv Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiesti a intanit-o in cadrul etapei cu numarul 10 pe echipa "brazilienilor" de la Copacabana Stars , o echipa cu multa experienta la nivelul Ligii A !

Prima repriza a debutat bine pentru echipa noastra , care dupa cateva minute de tatonare la mijlocul terenului , Georgescu Gabriel inscrie cu calcaiul in minutul 7 , ramanand  singur cu portarul advers dupa o pasa venita de la fundasul Nastase Gabriel . Meciul a continuat prin dominarea echipei noastre si in minutul 8,Ene Ovidiu  dubleaza avantajul echipei sale printr-un sut la coltul lung din interiorul careului , fiind urmat de Nastase Gabriel care a inscris printr-un sut de la distanta in minutul 15. Desi au marcat si cei de la Copcabana in minutul 13, Georgescu Gabriel reuseste dubla in minutul 17,astfel stabilind si scorul pauzei 4-1 pentru echipa sa !  In repriza a doua , MFC Ploiesti a incercat sa faca un joc de asteptare incercand sa puncteze doar pe contraatac , lucru reusit in minutele 25 si 40 de Ene Ovidu,respectiv Nastase Gabriel . La capatul acestui joc , Georgescu , Ene si Nastase au marcat cate o dubla , ducand astfel echipa pe locul 9 , acumuland 11 puncte. Pentru echipa noastra urmeaza meciul impotriva celor de la Sky Falcons , in timp ce Copcabana o va intalni in etapa 11 pe Magic Fotbal MFC !