Ştiri

29.10.2016 19:22

Duminica , 31.10.2016 , ora 17.40 , pe terenul 2 al Complexului Sportiv Green Arena din Ploiesti, MFC Ploiesti va intalni echipa "brazilienilor " de la Copcabana Stars, echipa care dupa 8 etape a strans 5 puncte , in comparatie cu echipa noastra , care in 10 etape , a acumulat 8 puncte,ocupand locul 12 al Ligii A !  MFC Ploiesti va cauta victoria in acest meci,datorita parcursului slab pe care l-a avut pana acum , ultima infrangere a echipei noastre fiind 7-4 in fata celor de la Petrolul 95 . De cealalta parte, Copacabana Stars , vine tot dupa o infrangere , scor 6-4 impotriva celor de la Vigafone , la capatul unui meci disputat , placut publicului spectator ! Ramane de vazut cine se va impune in acest meci echilibrat , tineretea echipei noastre sau experienta celor de la Copcabana !

28.10.2016 00:05

Conducerea tehnica si jucatorii echipei  MFC Ploiesti ii ureaza jucatorului echipei noastre,Ivan Constantin Irinel, un calduros " LA MULTI ANI ",sanatate,fericire,implinirea tuturor dorintelor,cat mai multe realizari in viata si cat mai multe goluri in tricoul echipei noastre,cu ocazia implinirii varstei de 22 de ani !

24.10.2016 20:52

Duminica, 23.10.2016 , de la ora 15.50 , MFC Ploiesti a intalnit-o pe echipa Petrolul 95, echipa care pana in aceasta etapa a avut un parcrus destul de bun , lucru care s-a vazut si in acest meci,deoarece , cei care au deschis scorul au fost cei de la MFC Ploiesti , prin Ivan Irinel dupa o pasa venita din partea dreapta de la Georgescu Gabriel ,insa pana la pauza, experienta celor de la Petrolul 95 s-a vazut, iar acestia au inscris de 4 ori ,stabilind scorul pauzei 4-2 , al doilea gol al echipei noastre fiind marcat de Nastase Gabriel ! In repriza a doua MFC Ploiesti a incercat sa atace si sa intoarca rezultatul ,insa cei de la Petrolul 95 au lovit pe contraatac si scorul final a fost 7-4 !

Pentru MFC Ploiesti urmeaza meciul impotriva celor de la Copacabana Stars , la fel ca si Petrolul 95 , o echipa cu experinta la nivelul Ligii A de minifotbal din Prahova !

19.10.2016 21:50

Duminica , 23.10.2016 , cu incepere de la ora 16.00 , pe terenul 2 al Complexului Sportiv Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiest se va duela,in cadrul etapei cu numarul 9 a Ligii A de Minifotbal din Prahova cu Petrolul 95, echipa care , in cele 8 meciuri disputate , au 3 victorii,2 egaluri si 3 infrangeri , in comparatie cu echipa noastra care dupa 9 meciuri are 8 puncte !

17.10.2016 13:00

Duminica, 16.10.2016, in cadrul etapei cu numarul 8 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti a intalnit una din cele mai bune echipe ale campionatului , Chedra Tax , echipa care a invins cu scorul de 7-1 la capatul unui meci dominat in totalitate de acestia ! MFC Ploiesti a rezistat doar 9 minute , iar dupa ce Chedra a deschis scorul,acestia au mai inscris de 2 ori pana la pauza, stabilind scorul pauzei 3-0 ! In repriza a doua, jocul nu tocmai bun al echipei noastre le-a permis in continuare celor de la Chedra sa mai inscrie de 4 ori , insa MFC Ploiesti a reusit sa inscrie golul de onoare prin Enciu Ionut in ultimile minute de joc .

Dupa acest meci, MFC Ploiesti ramane in continuare pe locul 10, cu 8 puncte , in timp ce Chedra se afla la egalitate de puncte cu Gloria MFC , diferenta dintre cele 2 echipe fiind facuta de golaverajul mai bun al celor de la Gloria !

12.10.2016 21:37

Duminica, 16.10.2016, de la ora 15.50 , in cadrul etapei cu numarul 8 a Ligii A de Minifotbal din Prahova,  MFC Ploiesti va avea un nou adversar tare , echipa campioana a judetului Prahova , Chedra Tax Doelpan Ploiesti ! Daca MFC Ploiesti a acumulat in 8 meciuri 8 puncte , avand 2 victorii, 2 egaluri si 4 infrnageri , adversara echipei noastre , Chedra , are un parcrus impecabil in acest nou sezon si anume 7 victorii in cele 7 partide , ocupand locul 2 , diferenta fata de primul loc fiind facuta de golaveraj !

09.10.2016 23:12

Duminica,de la ora 18.30, in cadrul etapei cu numarul 7 a Ligii A de Minifotbal din Prahova,MFC Ploiesti a intalnit-o pe ACU Ploiesti , intr-un meci la finalul caruia gazdele s-au impus cu scorul de 3-1,scorul pauzei fiind 2-0!

Meciul nu a inceput asa cum trebuia pentru echipa noastra,iar dupa 8 minute de tatonare la jumatatea terenului , experienta celor de la ACU a facut ca scorul sa devina 1-0 printr-un sut de la distanta. Dupa 5 minute ,acestia si-au dublat avantajul printr-un nou sut de la distanta,acesta fiind si scorul pauzei,2-0! In repriza a doua,MFC-ul a inceput mai bine si dupa 5 minute de joc, Jipa Florin reduce din avantaj,iar cand jocul echipei noastre mergea mai bine,ratand din toate pozitiile , cei care au reusit sa inscrie au fost cei de la ACU,stabilind scorul final , 3-1 , iar MFC Ploiesti semneaza o noua infrangere ,urmand ca in etapa a 8a sa intalneasca echipa Chedra Tax ,campioana sezonului trecut!

05.10.2016 21:15

Duminica , 09.10.2016 , cu incepere de la ora 16.30 , pe terenul 2 al Complexului Sportiv Green Arena din Ploiesti , MFC Ploiest se va duela,in cadrul etapei cu numarul 7 a Ligii A de Minifotbal din Prahova cu ACU Ploiesti echipa care , in cele 4 meciul disputate de acestia,au 2 victorii si 2 infrangeri in coparatie cu echipa noastra care dupa 7 meciuri are 8 puncte !

04.10.2016 19:37

Duminica ,02.10.2016 , de la ora 16.40 , inaintea derby-ului ACS IanySport Ploiesti - Viking Pruszynski , MFC Ploiesti a intalnit liderul la zi, Gloria MFC, un meci care a debutat bine pentru echipa noastra,insa desi am condus de 2 ori datorita golurilor inscrise de Ene Ovidiu , debutant si de Horne Alin , Gloria a reusit sa se impuna si sa inscrie de 11 ori , reusind astfel sa-si pastreze cel mai bun atac din campionat , 60 de goluri in 6 etape !

In etapa urmatoare MFC Ploiesti o va intalni pe ACU Ploiesti , echipa care in etapa trecuta a invins nou promovata Vigafone !

29.09.2016 22:25

Duminica , in cadrul etapei cu numarul 6 a Ligii A de Minifotbal din Prahova, MFC Ploiesti o va intalni pe Gloria MFC, liderul la zi al Ligii A ! Daca MFC Ploiesti vine dupa o infrangere scor 6-0 impotriva celor de la Magic Fotbal si vin cu gandul de a se razbuna pe cei de la Gloria si de a le aduce acestora primul esec din acest sezon , adversarul de duminica, Gloira MFC vine din postura de favorita si de ocupanta a locului 1 , care in etapa trecuta a trecut de o alta nou promovata, Vigafone, cu scorul de 9-4 ! Inainte de acest meci , MFC Ploiesti ocupa locul 10 cu 5 puncte , in urma victoriei impotriva celor de la Juventus, egalul cu Prahova Ploiesti si Viking si infrangerea suferita in fata celor de la Magic Fotbal !